Wystąpią:
Agata Grześkiewicz (wokal)
Michał K. Zawadzki (fortepian)

15111009_1261847913858182_8178903444246191674_oNiezwykły recital autorski pianisty Michała K. Zawadzkiego do tekstów współczesnych, żyjących (!) polskich autorów pochodzących zarówno z rodzinnego miasta kompozytora, Płocka (Karolina Słyk, Maciej Woźniak, Marek Grala), jak i z innych zakątków Polski — Kaszub (Łukasz Majewski, Jerzy Fryckowski), Gdańska (Bożena Ptak), Krakowa (Agnieszka Grochowicz) i Lublina (Tomasz Rokosz). Jedynym wyjątkiem w tym zestawie jest wiersz Jonasza Kofty.

Zarówno wokalistka, jak i pianista, to wrażliwcy wychowani na dobrej piosence artystycznej/literackiej, stąd w programie recitalu utwory starannie dobrane pod względem tekstowym – miłośnicy twórczości Osieckiej, Przybory, Grechuty czy Kofty, którzy szukają w piosence mądrego tekstu, z pewnością się nie zawiodą.
Na wspaniałą, niezwykle obrazową i pełną emocji muzykę stworzoną przez Michała K. Zawadzkiego szczególny wpływ wywarli tacy twórcy, jak Grzegorz Turnau, Ewa Kornecka i Jerzy Wasowski.

Piosenki powstawały na przestrzeni lat 2008–2014.
Do ich zaśpiewania kompozytor zaprosił Agatę Grześkiewicz, która w niezwykle sugestywny i osobisty sposób potrafi odmalować bogatą kolorystykę emocji zawartą w tekstach — zarówno lirycznych, sentymentalnych, jak i groteskowych czy kabaretowych.

A jakie są tytułowe pejzaże? Wypełnia je smutek, tęsknota, miłość… Nie brak w tych tekstach żalu wynikającego z utraty i obaw przed tym, co nas czeka w drodze… Jakże i nam bliskie są takie „krajobrazy”…? Ile razy wśród podobnych wiedliśmy swą „wędrówkę”…?

Recital zdobył I nagrodę XVII Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Poetyckiej „Wieczorne Nastroje” w Kwidzynie.

Bilety: 30 zł do nabycia w Księgarni Muzycznej KURANT, Rynek Główny 36 Kraków; rezerwacje elektroniczne: kmkurant@gmail.com; tel. (12) 422-98-59

Zobacz również: