Policjanci z Komisariatu Policji w Łebie zatrzymali 46-letniego mieszkańca gminy Wicko podejrzanego o zabójstwo swojej żony. Jak ustalono do tragedii doszło w trakcie awantury domowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta zmarła na skutek uduszenia. Za zabójstwo grozi kara od 8 lat nawet do dożywotniego pozbawienia wolności.

O znalezieniu zwłok 45-letniej kobiety w jednym z domów w Nowęcinie (gmina Wicko) poinformował dyżurnego lęborskiej policji dyspozytor pogotowia ratunkowego. Policjanci z łebskiego komisariatu, wysłani we wskazane miejsce potwierdzili treść zgłoszenia i przystąpili do zabezpieczania miejsca zdarzenia. Śledczy pod nadzorem prokuratora sporządzili oględziny i dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczyli ślady i dowody. Ciało kobiety przewiezione zostało do prosektorium w celu przeprowadzenia badań sekcyjnych. Wstępne badania wykazały, że kobieta poniosła śmierć najprawdopodobniej w wyniku uduszenia.

udusil

Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali 46-letniego męża zmarłej kobiety. Jak ustalili, do tragedii doszło podczas awantury podczas której mężczyzna udusił swoją żonę. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Dziś, 23.11.br., doprowadzony został do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty zabójstwa.

46-latkowi grozi za tę zbrodnię kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator zawnioskował o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego.

(KWP w Gdańsku / mw)

Zobacz również: