Podczas warsztatów medycyny naturalnej w Grodzisku Mazowieckim zmarła jedna z uczestniczek, której zaaplikowano na skórę wydzielinę żaby olbrzymiej z puszczy amazońskiej. Warsztaty, nie po raz pierwszy, zorganizowano w jednej z miejscowych siłowni.
We wtorek, 22 listopada,  30-letnia Halina T. brała udział tzw. „ceremonii kambo”. W jej trakcie zaaplikowano kobiecie wydzielinę żaby olbrzymiej z puszczy amazońskiej, czyli kambo  Ta substancja wśród rdzennych  plemion uznawana jest od tysięcy lat za naturalną szczepionkę..
U 30-latki pojawiły się wymioty, straciła przytomność i została odwieziona karetką do Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim, gdzie  zmarła.
Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Został już przesłuchany  między innymi organizator warsztatów. Tłumaczył on, że zabiegi oczyszczające prowadzi od ponad roku.  Teraz zostanie przeprowadzona sekcja zwłok kobiety, a wydzielina kambo ma być zbadana przez biegłych.
Prokurator stwierdził, że nie wie, czy wydzielina kambo jest dopuszczona do obrotu w Polsce i czy może zagrażać życiu i zdrowiu ludzi. Więcej będzie wiadomo po sekcji zwłok kobiety.
Tak reklamowały się niedawne warsztaty medycyny naturalnej w Grodzisku Mazowieckim: „KAMBO oferuje możliwość przywrócenia ciała do pełnego potencjału zdrowia. Dzięki detoksykacji ludzie czują się odmłodzeni i odzyskują znane im kiedyś potencjały energii, wzmocnienie układu immunologicznego oraz oczyszczenie organizmu z toksyn. Ostatnie naukowe badania potwierdzają wysoką zdolność leczenia infekcji i regulacji ciśnienia. Znane są również dowody które sugerują jej skuteczność w przypadku choroby Alzheimera, Parkinsona, depresji, migren, problemów z krążeniem, nowotworów, problemów z płodnością, boreliozy, malarii, AIDS oraz wirusowym zapaleniu wątroby. Jest to również doskonały środek przeciwbólowy. Dzięki temu, można uznać KAMBO za jeden z najmocniejszych naturalnych antybiotyków o silnym działaniu przeciwzapalnym, zwalczającym różnego rodzaju bakterie, wirusy czy grzyby. Ze względu na fakt, że jest to silna toksyna – ważne jest aby była aplikowana przez wyszkolone osoby (…)”. Koszt uczestnictwa wynosi 250 zł za około 3,5 godzin. Albo życie…
es

 

 

Zobacz również: