Kryminalni z Opola zatrzymali 47-latkę oraz jej o 8 lat młodszego znajomego. Oboje podejrzani są o zabójstwo męża kobiety. Ciało 48-latka zostało znalezione w piwnicy. Za zabójstwo grozi nawet dożywocie.

W poniedziałek 14 listopada, policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 48-letniego mieszkańca miasta. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawdzając miejsca, w których mężczyzna mógł przebywać.

2

Po pięciu dniach policjanci zostali zaalarmowani przez  świadka, że w jednej z piwnic znalazł on zwłoki mężczyzny. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawili się policjanci, którzy zabezpieczyli ślady. Równolegle kryminalni rozpoczęli typowanie osób mogących mieć związek ze śmiercią mężczyzny. Jak się okazało był nim zaginiony 48-latek.

Już po kilku godzinach policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali podejrzanych o ten czyn 39-letniego znajomego kobiety oraz 47-letnią żonę denata. Śledczy ustalili, że 48-latek został kilkukrotnie dźgnięty nożem. Później para wyniosła jego zwłoki do piwnicy.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie obojgu zarzutu zabójstwa. Za taki czyn grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP w Opolu / ig

 

Zobacz również: