PUSZCZA MARIAŃSKA: Klasa pilotów i stewardess

Patronat Polskich Linii Lotniczych LOT nad Liceum Ogólnokształcącym w Puszczy Mariańskiej stał się faktem. Podczas uroczystości zaślubin pierwszoklasistów 10 listopada umowę partnerską podpisali wiceprezes Zarządu PLL LOT Borys Buta oraz dyrektor Urszula Matusia. Od tej pory szkoła jest już pod dobrymi skrzydłami.

imag3892

Przypomnijmy, że staraniem Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystki Powiat Żyrardowski rozpoczął współpracę z  Polskimi Liniami Lotniczymi „LOT”. Powiatowa szkoła jako placówka rozwojowa i nowocześnie zarządzana została zarekomendowana do współpracy narodowemu przewoźnikowi przez wiceministra skarbu Macieja Małeckiego. Długo nie musiałem się przekonywać do tego pomysłu – mówi Maciej Małecki. Szkoła dzięki dokonaniom patrona Czesława Tańskiego, który był prekursorem lotnictwa ma ścisły związek z awiacją i inżynierią.  Duma ze swojego patrona kształtuje świadomość tworzenia prestiżowej szkoły „wysokich lotów”. To doskonale wpisuje się w politykę odpowiedzialnego biznesu i wizerunkowe działania spółki Skarbu Państwa – dodaje wiceminister. W tej sprawie 3 sierpnia w siedzibie narodowego przewoźnika ze starostą Wojciechem Szustakiewiczem oraz dyrektor liceum Urszulą Matusiak spotkali się Rafał Milczarski prezes LOT, Borys Buta członek zarządu  ds. operacyjnych  i kapitan Kamil Chudy.

imag3897

W tym roku w liceum uczniowie rozpoczęli naukę w klasie politechnicznej. Natomiast już za rok  powstanie klasa pilotów i stewardess. To będzie niesamowita motywacja uczniów do rozwijania karier naukowej i zawodowej   oraz spełniać pasji i zainteresowań. Uchylenie furtki do pracy w prestiżowej branży to najlepszy prezent dla uczniów. Warto przy tej okazji wspomnieć, że wśród absolwentów puszczańskiego liceum są już piloci i stewardessy, a to najlepszy dowód na to, że warto podążać za marzeniami.

Rozpoczęcie współpracy z LOTem  to dla powiatu żyrardowskiego i  szkoły ogromny prestiż.  Z jednej strony marka narodowego przewoźnika nobilituje, przyciąga jak magnez i cały czas kryje za sobą aurę prestiżu. Z drugiej zaś stawia przed dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami poważne wyzwanie. Spółka lotnicza oczekuje bowiem wysokiej jakości nauczania, zwłaszcza przedmiotów ścisłych i języków obcych oraz wydobycia z uczniów prawdziwej pasji. Liceum Ogólnokształcące w Puszczy Mariańskiej jest pierwszą w Polsce szkołą ponadgimnazjalną objętą takim patronatem.
Al

Zobacz również: