„Polska – Moja Ojczyzna” – pod takim hasłem, 9 listopada 2016 roku w Centrum Kultury w Błoniu odbył się I Międzyprzedszkolny Koncert Piosenki Patriotycznej i Ludowej pod patronatem Burmistrza Błonia.

W koncercie zorganizowanym przez Przedszkole Nr 4 „Stokrotka” w Błoniu i Przedszkole Nr 6 „Iskierka” w Bieniewicach, wzięły licznie udział najstarsze przedszkolaki ze wszystkich błońskich przedszkoli.

Zaproszonych gości – przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu gminy Błonie oraz przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Błoniu, a przede wszystkim dzieci – bohaterów patriotycznego spotkania powitały: Małgorzata Czarnecka – Jaśkiewicz – Dyrektor Przedszkola Nr 4 „Stokrotka” i Elżbieta Flisek – Dyrektor Przedszkola Nr 6 „Iskierka”.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego dzieci wzięły udział w teście sprawdzającym ich wiedzę o Polsce. Okazało się, że nasze przedszkolaki wiedzą naprawdę dużo o swoim kraju, wiedzą co to jest Polska i co to znaczy być Polakiem. Koncert rozpoczęły dzieci z Przedszkola Nr 5 im. Kubusia Puchatka w Radzikowie utworem „Wojenko, wojenko”. Mogliśmy usłyszeć także przepiękne wykonania takich pieśni jak: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Warszawskie dzieci”, „Płynie Wisła płynie” czy „Czerwone jabłuszko”. Koncert zakończyło wzruszającym występem Przedszkole Publiczne Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Brzechwy w Błoniu piosenką „Płonie ognisko i szumią knieje”.

Nad całością spotkania czuwał orzeł w koronie – statuetka, którą w drodze losowania na rok otrzymało Przedszkole Publiczne Nr 2 „Promyczek” w Błoniu. Na pamiątkę tego uroczystego wydarzenia, uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody. Mamy nadzieję, że I Międzyprzedszkolny Koncert Piosenki Patriotycznej i Ludowej zapoczątkuje wśród najmłodszych tradycję czczenia poprzez wspólny śpiew pamięci tych, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju.

PP

Zobacz również: