Dwie kobiety aż trzykrotnie okradły 89 -letnią mieszkankę Sochaczewa. Nie miały skrupułów, choć były z nią spokrewnione. W końcu policji udało się zatrzymać perfidne złodziejki.

Działania dwóch kuzynek trwały ponad rok. Wszystko zaczęło się latem 2015 roku. Wtedy to 22 -latka wraz z 33-latką przyszły w odwiedziny do starszej pani, według naszych informacji była to ich babcia. Gdy młodsza zajmowała pokrzywdzoną rozmową, jej starsza towarzyszka wyszła z pokoju i ukradła pieniądze staruszki.

Miesiąc później doszło do kolejnej kradzieży. Tym razem 33 -latka przyszła do seniorki sama i pod pretekstem rozmowy telefonicznej wyszła do drugiego pokoju, gdzie po raz kolejny wyciągnęła schowane w szafie pieniądze.

Kolejna kradzież okazała się jeszcze bardziej zuchwała niż poprzednie. Tym razem złodziejki wykorzystały nieobecność staruszki w domu. 33 -latka otworzyła sobie drzwi dorobionym kluczem, który sobie dorobiła w międzyczasie.

Niczego nie podejrzewająca staruszka ponownie została pozbawiona swych skromnych oszczędności. O tym, że padła ofiarą kradzieży, dowiedziała się, gdy nie znalazła swych pieniędzy. Zgłosiła kradzież na policję. Wtedy też wyszły na jaw wcześniejsze przypadki jej okradzenia.

Policjanci bardzo szybko ustalili i zatrzymali dwie kobiety podejrzewane o kradzież pieniędzy należących do spokrewnionej z nimi 89 -latki z Sochaczewa. Przedstawili im zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Jednak policja podejrzewa, że seniorka nie była jedyną ofiarą ich przestępczego procederu. Złodziejski duet mógł też okradać inne starsze osoby, wykorzystując ich łatwowierność. Policja poszukuje innych pokrzywdzonych przez złodziejki.

Na wniosek policji, prokuratura w toku postępowania wyraziła zgodę na udostępnienie wizerunków obu kobiet, które dopuściły się kradzieży. Osoby, które zostały okradzione przez te kobiety, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie, ul. Warszawska 23 lub telefonicznie pod numerem 46 863 72 22. Może ktoś rozpozna w przedstawionych portretach osoby, które mogły okraść inne starsze osoby.

Bogumiła Nowak

Fot. KPP Sochaczew

Zobacz również: