24 osoby powiązane m.in. z grupą ożarowską zatrzymali policjanci CBŚP w Warszawie i na Mazowszu. Wszyscy trudnili się przemytem i obrotem narkotykami na wielką skalę. W ręce policjantów wpadł m.in. kuzyn Piotra S., jak również małżeństwo Wietnamczyków, zaopatrujące warszawskie grupy przestępcze w marihuanę.

4

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 8 kilogramów marihuany i pół miliona złotych. W Mazowieckiem Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Warszawie zatrzymani usłyszeli zarzuty przemytu, obrotu i pomocnictwa w produkcji narkotyków. 15 osób najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Policjanci warszawskiego Zarządu CBŚP, rozpracowując wspólnie z prokuratorami Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie „grupę ożarowską” – jedną z najgroźniejszych i najprężniej działających grup przestępczych z Warszawy od kilku miesięcy przyglądali się odłamowi grupy, trudniącej się przemytem narkotyków.

3

Śledczy ustalili, że grupa od kilku lat wykorzystywała kanał przemytniczy z Holandii do sprowadzania marihuany i kokainy.

Współpraca policjantów CBŚP z prokuratorami zaowocowała zebraniem wyczerpującego materiału dowodowego pozwalającego na przedstawienie zarzutów i zatrzymanie podejrzanych. Funkcjonariusze w sumie zatrzymali 24 osoby, które usłyszały zarzuty przemytu i wprowadzenia do obrotu co najmniej 100 kg marihuany i kokainy oraz tysięcy tabletek ekstazy.

Wśród członków tej grupy były osoby dobrze znane organom ścigania, wielokrotnie notowane za ciężkie przestępstwa kryminalne. Do ich zatrzymania skierowano policyjnych antyterrorystów. Jedną z nich był kuzyn Piotra S., zatrzymanego przez CBŚP w czerwcu tego roku. 40-letni Robert U. został zatrzymany w mieszkaniu na warszawskiej Ochocie.

2

Funkcjonariusze CBŚP pracując nad tą sprawą uzyskali też informacje na temat małżeństwa narodowości wietnamskiej, które pod przykrywką legalnie działającej na terenie Wólki Kosowskiej firmy, zaopatrywało warszawskie grupy przestępcze w doskonałej jakości marihuanę. Przeszukanie zajmowanych przez ich firmę boksu zaowocowało zabezpieczeniem pieniędzy, które mogą pochodzić z handlu narkotykami.                    

Policjanci podczas zatrzymań zlikwidowali też należący do grupy magazyn z narkotykami, w którym znajdowało się ponad 8 kg marihuany.

15 osób zostało tymczasowo aresztowanych, 7 zostało objętych policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na poczet grożących im kar policjanci zabezpieczyli gotówkę (złotówki, Euro i USD) o łącznej wartości blisko pół miliona złotych.

(CBŚP / ms)

Zobacz również: