Białostoccy agenci CBA zatrzymali dwie osoby związane z branżą hazardową oraz funkcjonariusza celnego. Zatrzymany celnik wielokrotnie ostrzegał o planowanych kontrolach właściciela lokali, który prowadził nielegalny biznes hazardowy. Automaty tylko na chwilę „znikały” z lokali.Agenci CBA w trakcie śledztwa ustalili, że celnik z Iławy wielokrotnie przekroczył swoje uprawnienia służbowe przekazując informacje o planowanych kontrolach Izby Celnej właścicielowi  tzw. „małych kasyn”. W procederze uczestniczył drugi z zatrzymanych mężczyzn – jako pośrednik.
W salonach gier znajdowały się także i takie maszyny, które przyjmowały niezgodnie z prawem żetony o wysokich nominałach. Lokale nie posiadały wymaganych prawem koncesji. Przed rozpoczęciem kontroli celnej  salony zamykano, automaty hazardowe były wyłączane lub czasowo usuwane.
Agenci CBA zabezpieczyli blisko 30 tzw. jednorękich bandytów.
Prokurator wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie funkcjonariusza Izby Celnej.
Wobec pozostałych dwóch zatrzymanych zastosowano środki wolnościowe w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Postępowanie prowadzi Delegatura CBA w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Elblągu.
WKS CBA

Zobacz również: