Łotwa zbuduje ogrodzenie na granicy z Białorusią, aby chronić się przed intruzami, poinformował szef Państwowej Straży Granicznej bałtyckiej republiki Normunds Garbars.

„W przyszłorocznym budżecie przewidziano fundusze na opracowywanie projektu zagospodarowania przygranicznego pasa na granicy Łotwy z Białorusią” — cytują Garbarsa łotewskie media. Nie powiedział on, jaką sumę przewidziano wyodrębnić w tym celu. Prace nad zagospodarowaniem przygranicznego pasa między Łotwą a Białorusią mogą rozpocząć się nie wcześniej niż za rok, dodał Garbars. Wiosną na granicy łotewsko-rosyjskiej zbudowano pierwsze trzy kilometry ogrodzenia o minimalnej wysokości 2,7 metra. W sumie planowano budowę 92 kilometrów ogrodzenia w niektórych obszarach granicy. Wtedy Ryga oświadczyła, że ogrodzenie jest niezbędne, aby zmniejszyć liczbę nielegalnych imigrantów, którzy planują dostać się do Łotwy z terytorium Rosji.

ZOBACZ!  Wielki obrońca wartości chrześcijańskich zatrzymany na nielegalnej seksimprezie. Węgrzy zszokowani, europoseł zrezygnował z madatu

ns

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ