Jeleniogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży Karkonoskiego Parku Narodowego w systematycznie prowadzą działania skierowane przeciwko szalejącym quadami i motocyklami po lasach i górskich szlakach. Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska jest głównym celem zawiązanej współpracy.

W połowie października br. podczas akcji o kryptonimie „quad, cross” patrol Straży Parku wraz z policjantem z Komisariatu II Policji w jeleniej Górze zatrzymali na terenie obwodu ochronnego Przełęcz w KPN motocyklistę crossowego. Motocyklista poruszał się poza drogami wewnętrznymi KPN, po terenie leśnym, dokonując istotnej szkody przyrodniczej. Z uwagi na nieuprawniony wjazd pojazdem silnikowym na teren KPN oraz niszczenie zasobów przyrodniczych parku 18-letniego motocyklistę ukarano mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej i nie będą narzekali na hałasy.

Zobacz również: