Minimalistyczna biurkowa lampa AGMA stworzona przez Jeremiego Nagrabeckiego to najnowszy produkt marki VELT znanej z nowatorskiego podejścia do oświetlenia.

AGMĘ wyróżnia spośród innych lamp projektowanych przez Jeremiego Nagrabeckiego przede wszystkim zastosowanie nietypowych dla marki VELT materiałów. Oświetlenie autorstwa tego designera charakteryzowało dotąd niemal wyłącznie połączenie tradycyjnych technik wyrobu dmuchanego, ręcznie formowanego szkła z nowoczesnym wzornictwem i innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Tym razem zastosowano tu inne materiały. Dioda LED umieszczona jest wewnątrz aluminiowego ramienia lampy, promień wydobywa się światłowodowo poprzez element z plexi. Dzięki ukryciu diody lampa daje dużo przyjemnego, nierażącego światła.

Nazwy oświetlenia marki Velt pochodzą od skojarzeń, które budzą kształt lub cechy charakterystyczne tych produktów. W tym wypadku jest to Agma – znak  „ŋ” w alfabecie fonetycznym, który  przypomina kształt lampy.

Velt specjalizuje się w projektowaniu i ręcznym wytwarzaniu tradycyjnymi metodami designerskich przedmiotów użytkowych ze szkła, w tym nowatorskiego oświetlenia. W 2012 r. lampa Leda projektu Jeremiego Nagrabeckiego zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot Design Award. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, wykorzystywane w oświetleniu tego designera to jego znak rozpoznawczy. Jego projekty zaliczane są do produktów luksusowych z segmentu premium. W 2007 roku Jeremi Nagrabecki założył autorską markę Velt oraz Galerię Velt, która mieści się w Warszawie przy ulicy Próżnej.

Zobacz również: