Podczas najważniejszych na świecie targów z branży wyposażenia biur Orgatec 2016 w Kolonii znalazły się produkty z oferty Everspace. Przedstawiciele firmy pojawili się na stoiskach partnerów handlowych, takich jak NOTI, Bejot, Ora Acciaio, Nowy Styl, Balma, MDD, DVO czy Profim, oto jak relacjonują wydarzenie. 

Międzynarodowe Targi Wyposażania Biur Orgatec to największa tego typu impreza na świecie, która odbywa się co dwa lata w Kolonii. Prezentują się tu firmy z ponad 120 krajów. W tym roku pojawiło się 671 wystawców i 56 tys. zwiedzających. Jak przyznają organizatorzy, są to rekordowe wyniki w historii targów. Każda edycja pozwala przekonać się, że nie wszystko we wzornictwie zostało jeszcze powiedziane i wciąż jest miejsce na innowacje oraz holistyczne podejście do tematyki projektowania. Można zaobserwować jak zmienia się podejście do materiałów, kolorystyki i technologii. W tym roku tematem przewodnim było hasło „New visions of work”. Zgodnie z nim firmy z całego świata zaprezentowały najciekawsze rozwiązania, które wyznaczają trendy w branży mebli biurowych. Tegoroczna edycja targów Orgatec wiązała się z liczną reprezentacją polskich firm. Jak podkreśla Dariusz Wicher z Everspace: „Nasi producenci, a wśród nich firmy nam partnerujące, swoimi kolekcjami udowodnili, że są w gronie prężnie rozwijających się przedsiębiorstw, a tym samym stanowią ważny element polskiej gospodarki”.

balma_1

„Beautifully functional” to motyw przewodni stoiska firmy Profim. Na powierzchni 500 m2 zaprezentowała ona aż 7 premierowych kolekcji oraz kilka już istniejących w zupełnie nowych odsłonach, od ergonomicznych foteli pracowniczych, poprzez zestawy soft seating i kompaktowe fotele do stref spotkań, aż po multifunkcjonalne krzesła konferencyjne. Pojawiły się także krzesła projektu Romana Modzelewskiego z kolekcji VZÓR, które spotkały się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem. W przypadku marki Bejot zainteresowanie zwiedzających wzbudzały projekty Dymitra Malcewa – Treehouse i Beachhouse. Dużo pozytywnych opinii zebrały także kolekcje krzeseł obrotowych Occo, Momo i Milla.

Grupa Nowy Styl zaprezentowała swoje produkty na stoisku o powierzchni 1.200 m2, prezentując między innymi system sof modułowych Tapa oraz kolekcję krzeseł i stolików Tauko wzorniczo nawiązujące do mebli domowych. Na stoisku NOTI wśród licznych nowości tej firmy można było zobaczyć projekty znanego polskiego designera Tomka Rygalika – bardzo lekkie i kompaktowe fotele Mamuz z siedziskami wykonanymi ze specjalnie formowanego filcu. Firma Balma podczas targów pokazała między innymi system Balma PLUS, który zdobył w tym roku nagrodę Instytutu Wzornictwa Przemysłowego DOBRY WZÓR 2016 w kategorii Praca. Firma Ora Acciaio specjalizująca się w ekskluzywnych meblach biurowych zaprezentowała kolekcję Trimat, wyróżniającą się niespotykanym dotąd połączeniem naturalnej okleiny, ceramiki i chromu, autorstwa Roberto Danesiego oraz odświeżoną wersję kolekcji Oyster.

mdd

Obecność Everspace na targach Orgatec wiąże się z faktem, że firma ta z zainteresowaniem śledzi trendy w branży mebli biurowych i szybko reaguje na zmiany, odważnie wprowadzając nowości do swojej oferty.

Zobacz również: