Unia Europejska jest nieobliczalną i niedemokratyczną organizacją, która coraz bardziej przypomina stare, komunistycznych reżimy Europy Wschodniej – stwierdził były prezydent Czech- Václav Klaus.

Klaus, który przez 10 lat pełnił funkcję prezydenta Czech, podczas odbierania Europejskiej Nagrody Wolności w Sztokholmie potępił UE za ograniczanie wolności i oskarżył europejskich przywódców o bycie ślepym wobec prawdziwych problemów.

Były czeski przywódca stwierdził ponadto, że dzięki wiodącym ideologiom w UE Czechy stały się krajem o wiele bardziej socjalistycznym, kontrolowanym i regulowanym niż można to sobie było wyobrazić 27 lat temu, kiedy padał komunizm. Stwierdził, że poprzez doświadczenia swojego kraju za czasów komunizmu nauczył się doceniać wolność. Dodał jednak, że jego rodacy byli w błędzie, myśląc, że ta wolność będzie trwać wiecznie.

Czuję, że mój kraj i reszta Europy idzie do tyłu, w kierunku dawnego społeczeństwa komunistycznego– podsumował.

Klaus określił trwający kryzys migracyjny jako „najgorszy kryzys od czasów II wojny światowej”. Obarczył za to winą przywódców UE, którzy według niego chowają głowę w piasek i ignorują największe problemy Unii Europejskiej.

MB

źródło: breitbart.com

Zobacz również: