Do Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, 4 listopada zawitał specjalny gość – Pani Prezydentowa  Agata Kornhauser-Duda.

2

Po przybyciu do szkoły, została uroczyście przywitana przez Dariusza Miłkowskiego dyrektora szkoły oraz radę pedagogiczną. Uczniowie wręczyli Pierwszej Damie  kwiaty. Po przywitaniu, Prezydentowa w asyście dyrektora udała się wprost do sali nr 29, gdzie przeprowadziła lekcje języka niemieckiego. W czasie lekcji uczniowie mówili o swoich zainteresowaniach, wycieczce do Berlina, w której niektórzy uczniowie brali udział oraz opowiadali o sobie. Lekcja trwała 30 minut.

4

Następnie Pierwsza Dama udała się na spotkanie, które odbyło się na sali gimnastycznej. Podczas, którego odpowiadała na pytania uczniów. Pytania dotyczyły sfery życia prywatnego, a nie polityki. Między innymi jedna z uczennic zapytała: – Czy spodziewała się Pani, że kiedykolwiek zostanie żoną Prezydenta?
– Nigdy nie spodziewałam się, że mój mąż zostanie Prezydentem Polski. Byłam przekonana, że zawsze będę pracować w szkole jak nauczycielka języka niemieckiego – powiedziała Pani Agata Kornhauser-Duda.
1
Po spotkania z uczniami Agata Kornhauser-Duda odbyła rozmowę z nauczycielami szkoły. Na zakończenie wizyty, Pani Prezydentowa uroczyście przecięła wstęgę, otwierając tym samym kącik patrona szkoły – Fryderyka Chopina. A także wpisała się do księgi pamiątkowej, po czym zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników spotkania z  Pierwszą Dama a także  Piotrem Osieckim Burmistrzem Miasta Sochaczew, Jolanta Gonta – Starosta Sochaczewskim oraz   Maciejem Małeckim – posłem na Sejm RP.

5

 

Aleksander Szostak (kl IIb LO)
Fot Paweł Krasucki

Zobacz również: