Funkcjonariusze z komisariatu w Ząbkach zatrzymali 58-letniego Marka B. Mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości, zagroził swojej żonie podpaleniem przy użyciu benzyny. Poinformowani o tym fakcie funkcjonariusze miejscowej jednostki Policji umieścili w policyjnym areszcie niedoszłego „podpalacza” oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora rejonowego w Wołominie. Ten postanowił zastosować wobec mężczyzny policyjny dozór. Nakazał mężczyźnie niezwłoczne opuszczenie miejsca zamieszkania i zakazał zbliżania się do pokrzywdzonej.

Policjanci z Ząbek kilka dni temu otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Tym razem, to co mogło wydarzyć się w czterech ścianach mieszkania, postanowiła zgłosić mundurowym przerażona kobieta. Jak zeznała, jej mąż, będąc pod wpływem alkoholu, kierował wobec niej groźby pozbawienia życia poprzez podpalenie przy użyciu benzyny.

Policjanci zatrzymali 58-letniego mężczyznę i umieścili go w policyjnej celi. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze złożyli w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec Marka B. policyjnego dozoru. Nakazał mężczyźnie natychmiastowe opuszczenie miejsca zamieszkania oraz zakazał mu osobistego kontaktu z pokrzywdzoną. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ts/rr

Zobacz również: