Najpierw do szpitala, a następnie do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który pokłócił się ze znajomym o poglądy na temat Prezydenta Rosji. Całą awanturę zakończyli policjanci wezwani przez zaniepokojonych hałasem sąsiadów.
Do poważnej kłótni spowodowanej różnicą poglądów doszło w miniony czwartek w jednym z mieszkań na olsztyńskim Zatorzu. Dwóch mężczyzn w trakcie libacji alkoholowej pokłóciło się o Prezydenta Rosji. Jeden z nich nie mógł wytrzymać narastającej w nim frustracji i pobił swojego kolegę do nieprzytomności. 58-latek myśląc, że zabił swojego kompana, chciał odebrać sobie życie. W trakcie samookaleczania się, jego znajomy nagle „ożył”.
To nie spodobało się Krzysztofowi A., który pogodził się już ze „śmiercią” 62-latka. Postanowił dokończyć swoje dzieło. Na szczęście odgłosy awantury zaniepokoiły sąsiadów, którzy wezwali na miejsce patrol Policji. Funkcjonariusze zjawili się na miejscu w samą porę. Obaj mężczyźni potrzebowali pomocy medycznej. Zostali przetransportowani do szpitala. Obaj byli pijani – każdy z nich miał ponad 3 promile alkoholu w organizmach.
58-latek po ustaleniu wszystkich okoliczności zdarzenia prosto z placówki zdrowia trafił do policyjnej celi. W miniony weekend usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
(KWP w Olsztynie / ms)

Zobacz również: