Trzej oszuści sprzedający wodę zamiast ropy, którzy przyjechali do jednego z mieszkańców podlegnickiej miejscowości, mieli pecha. Mężczyzna skojarzył, że rok temu oszukali jego bratową. Pod pretekstem chęci zakupu zwabił ich na swoją posesję, po czym do czasu przyjazdu funkcjonariuszy zamknął podejrzanych ze swoim psem.
Legniccy policjanci zatrzymali całą grupę udowadniając im w sumie dwa tego typu przestępstwa. Mężczyznom za czyny, o które są podejrzani może teraz grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Trzej mężczyźni wpadli na pomysł oszustwa, którego celem mieli zostać rolnicy. Postanowili sprzedawać im hurtowo, tanie paliwo za jedyne 3zł/litr. W oferowanych 400-litrowych beczkach była jednak tylko woda.

Feralnego dnia oszuści trafili do gospodarza z podlegnickiej miejscowości, który skojarzył kanciarzy, ponieważ rok temu oszukali jego bratową. Mężczyzna zwabił mężczyzn na swoje podwórze, gdzie… zamknął ich ze swoim psem a następnie wezwał Policję.

Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 23 do 61 lat oraz zabezpieczyli samochód z trefnym paliwem. W toku dalszych czynności policjanci postawili sprawcom zarzuty, udowadniając im dwa takie przypadki. Oszustom grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

KWP Wrocław

Zobacz również: