Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 51- letniego mieszkańca powiatu radomskiego podejrzanego o czerpanie korzyści z nierządu czterech kobiet. Mężczyzna dzisiaj usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z wydziału Dochodzeniowo- Śledczego i Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w trakcie prowadzonych czynności, namierzyli podejrzewanego o nielegalny proceder 51- letniego mężczyznę. Z ustaleń śledczych wynika, że od marca ubiegłego roku do maja 2016 roku mężczyzna wynajmował mieszkanie w centrum Kielc, w którym zorganizował dom schadzek. Śledczy podejrzewają, że czerpał on korzyści majątkowe z nierządu jaki uprawiały w mieszkaniu cztery kobiety w wieku od 24 do 30 lat.
Mężczyzna  został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. I usłyszał zarzuty związane z tym przestępczym procederem. Za czerpanie korzyści z prostytucji innej osoby może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
W ostatnim czasie policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach prowadzili podobne sprawy. W grudniu 2014 roku rozbili grupę przestępczą działającą na terenie województwa świętokrzyskiego, a także łódzkiego i lubuskiego. Zatrzymali wtedy trzech mężczyzn, w wieku od 19 do 38 lat, obywateli Bułgarii i 28-letnią mieszkankę woj. mazowieckiego. Zarzuty jakie usłyszeli mężczyźni to handel ludźmi oraz zmuszanie innej osoby do uprawiania prostytucji jak również czerpania z tej przestępczej działalności korzyści majątkowych.
Z kolei w grudniu ubiegłego roku policjanci zatrzymali 6 mężczyzn w wieku od 45 do 60 lat oraz 69 kobietę podejrzanych o czerpanie korzyści z nierządu kobiet. Osoby te w zamian za wynagrodzenie zapewniały dodatkowo ochronę podczas świadczenia usług seksualnych przez kobiety z województwa świętokrzyskiego.
KWP Kielce

Zobacz również: