Wszystkich ceniących sobie tradycje bożonarodzeniowe oraz rękodzieło zapraszamy na V już kiermasz świąteczny „Boże Narodzenie na Mazowszu”, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Powiatowy Zespół Edukacji, Kultury i Sportu oraz Hotel Chopin. Tegoroczna edycja, odbędzie się 11 grudnia tradycyjnie w sali balowej hotelu, przy ul. Traugutta 21, w godzinach 10.00 – 15.00. Zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających udział w nim jest bezpłatny.

Kiermasz, który promuje lokalnych artystów i twórców, jest doskonałym miejscem, by zaprezentować swoje dzieła mieszkańcom powiatu sochaczewskiego. Poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, liczymy zatem, że w tym roku będzie podobnie.
Ta impreza wystawiennicza, kultywująca tradycje oraz zwyczaje bożonarodzeniowe, będzie dla wystawców okazją nie tylko do promowania swojego rękodzieła, lecz także Ziemi Sochaczewskiej i całego Mazowsza. Tylko w ubiegłym roku w imprezie tej wzięło udział ponad 70 wystawców, nie tylko z terenu naszego powiatu, ale również powiatów ościennych. – Kiermasz ten już na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez Starostwo. Wystawcy cenią sobie to wydarzenie i z dużym wyprzedzeniem zgłaszają swój udział w nim. Zawsze też możemy liczyć na zwiedzających. Już dziś zachęcam do udziału w kiermaszu zarówno wystawców, jak i mieszkańców naszego powiatu – mówi Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

W klimacie świąt Bożego Narodzenia warto zarezerwować sobie tę grudniową niedzielę i odwiedzić ten wyjątkowy kiermasz. Można bowiem nabyć wyjątkowe i niepowtarzalne ozdoby świąteczne, dekoracje bożonarodzeniowe, ale i smaczne pierniki, wyroby cukiernicze oraz inne przedmioty, które mogą stanowić doskonały prezent dla najbliższych.
Wszystkich chętnych zainteresowanych udziałem w kiermaszu prosimy o kontakt z Powiatowym Zespołem Edukacji, Kultury i Sportu pod numerami telefonów: 46 864 18 30 lub 605 045 731. Liczba miejsc jest ograniczona.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

 

Zobacz również: