Niemiecka socjolog- dr Annette Treibel, obwinia Niemców za brak postępów w integracji „uchodźców”, twierdząc, że to Niemcy powinni przyjmować kulturę imigrantów.

Dlaczego uchodźcy mają asymilować się w Niemczech, skoro Niemcy odmawiają uczenia się ich kultury i języka? – pyta Treibel. I dodaje: – To Niemcy potrzebują kursów integracyjnych na temat innych kultur, a nie migranci.

Jednocześnie socjolog, która jest też wykładowcą na Uniwersytecie w Karlsruhe, twierdzi, że Niemcy są „krajem imigracyjnym”. Dlatego nie ma tam dominującej kultury, a istnieje „mozaika różnych kultur”. Według Treibel taki model kraju jest wyznacznikiem nowoczesnych społeczeństw Europy.

Wśród niemieckich lewicowych polityków i naukowców coraz częściej słychać opinie, że to Niemcy powinni stać się bardziej otwarci na imigrantów i dostosować się do ich kultury, a nie odwrotnie. Niektórzy z nich twierdzą, że Niemcy powinni nauczyć się arabskiego, aby pomóc migrantom, którzy nie są w stanie lub nie chcą, uczyć się niemieckiego. Środowiska lewicowe uważają nawet, że wszystkie kraje europejskie powinny postawić znaki drogowe w języku arabskim, ponieważ byłoby to ułatwienie dla nowych imigrantów.

MB

źródło: breitbart.com

Zobacz również: