Mariusz Max Kolonko kieruje do Marka Zuckerberga, założyciela Facebooka petycję o odwołanie Sylwii de Weydenthal ze stanowiska szefowej FB w Polsce.

Kolonko zauważył, że od pewnego czasu usuwane są z FB profile szeroko rozumianej prawicy. Dodatkowo, są one odlajkowywane. Jak stwierdził publicysta, lajki znikają również z jego profilu.

Facebook Polska od kwietnia MASOWO usuwa wasze lajki tego fanpage w tempie 3000 miesięcznie. Przykładowo post programu MaxTV o liberalnej wściekliźnie w wyborach w USA z 13 paźdz. dodał fanpage-owi 349 lajków. Tego samego dnia FB skasował ten dodatni wynik równowartością 309 unlajków. De facto KAŻDY nasz post od miesięcy ma 100% kasację nowych lajków – napisał Kolonko.

Kolonko podkreśla, że jest to praktyka nikczemna, wątpliwa prawnie i sprzeczna z ideą FB. Zwraca się też z petycją do Marka Zuckerberga o 1- zatrzymanie procedury eliminowania lajków z fanpage na FB oraz 2- ujawnienia stosunku lajków do unlajków: swojego profilu na FB oraz profili liberalnych na FB w Polsce. Do czasu naprawienia tej sytuacji dziennikarz wzywa społeczność V władzy do odlajkowywania profilu Mr Zuckerberga,
LINK NA PETYCJE http://petitiongo.org/en/petition/stop-mass-unlike-our-pages

Dodatkowo planuje złożyć petycję w sprawie odwołania pani Sylwii de Weydenthal ze stanowiska Dyrektora FB w Polsce za jej udział w politycznych antyrządowych manifestacjach na terenie Polski i patronowanie procesowi odlajkowywania i usuwania profili konserwatywnych i narodowych z FB w Polsce.
LINK NA PETYCJE http://petitiongo.org/…/sylwia-do-de-weydenthal-out-from-fa…

Liberalnym siłom przypominam ze Polska jeszcze nie zginęła kiedy Moc w nas żyje!– napisał Kolonko na swoim profilu.

Zobacz również: