W piątek, 28 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie w obecności zaproszonych gości, m.in. samorządowców oraz policjantów z sochaczewskiej, gostynińskiej i płockiej komendy policji inspektor Kamil Borkowski, zastępca komendanta wojewódzkiego z siedzibą w Radomiu wręczył dokument powołania mł. inspektorowi Michałowi Safjańskiemu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie. Spotkanie było też okazją do wręczenia odznaczeń resortowych policjantom z Sochaczewa, Gostynina i Płocka oraz osobom zasłużonym dla policji.
Przypomnijmy,przez ostatnie cztery miesiące M. Safjańskipełnił obowiązki komenda sochaczewskiej policji.W miniony piątek, rozkazem personalnym komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu – insp. Tomasza Michułki oficjalnie przywitał się ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Władze samorządu powiatowego reprezentowała Jolanta Gonta, starosta sochaczewski oraz Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski. Obecni byli też wójtowie, burmistrz, przedstawiciele służb i instytucji współpracujących na co dzień z sochaczewską jednostką policji a także kapelan policji ks. Piotr Żądło.W imieniu wszystkich samorządowców z terenu powiatu sochaczewskiego list gratulacyjna wystosowała Jolanta Gonta, starosta a w jej imieniu odczytał go i przekazał komendantowi powiatowemu policji Tadeusz Głuchowski, wicestarosta. – Mam nadzieję, że praca w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie stanie się pasmem sukcesów i źródłem wielkiej satysfakcji. Jestem przekonana, iż tradycyjnie dobra współpraca pomiędzy podległymi nam jednostkami rozwinie się jeszcze bardziej, a jej następstwem będzie znaczna poprawa bezpieczeństwa naszych mieszkańców – czytamy w piśmie od samorządowców. Nie zabrakło też życzeń pomyślności, wytrwałości w realizacji zadań na nowym stanowisku, kolejnych osiągnięć zawodowych, sukcesów, awansów i satysfakcji w służbie, zwłaszcza, z efektów działalności podległej mł. insp. M. Safjańskiemu Komendy.
Policyjne spotkanie było też okazją do wręczenia odznaczeń resortowych – Brązowych Odznak Zasłużony Policjant dla funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie i Komendy Miejskiej Policji w Płocku oraz Brązowych Medali za zasługi dla Policji.

Listy gratulacyjne odebrali też dwaj policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, którzy zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży wartościowych zegarków, a byli to starszy sierżant Paweł Tarnowski i sierżant Grzegorz Berus.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

 

Zobacz również: