Kto z nas nie chciałby choć na jakiś czas zamieszkać na pięknej wyspie? A do tego jeszcze dostać prace i ziemię! Jest na to spora szansa.
Oto  siostry Sandee MacLean i Heather Coulomb – właścicielki sklepu Farmer’s Daughter na pięknej kandyjskiej wyspie Cape Breton –  oferują tym, którzy tam się przeprowadzą pracę oraz dwa akry ziemi (0,81 hektara). Okazuje się, że populacja miejscowości  Whycocomagh systematycznie się zmniejsza i wynosi obecnie około 800 osób.
5
Zatem siostry szukają ratunku dla wyspy oraz ludzi, którzy chętnie uwolnią się od wielkomiejskiego pędu życia: „Nie możemy dać ci dużych pieniędzy, ale możemy dać ci wspaniałe życie. Szukamy ludzi, którzy dbają o środowisko i chcą być częścią naszej wspólnoty” – piszą w ogłoszeniu właścicielki Farmer’s Daughter.

3

Wybrana osoba będzie mogła pracować na Cape Breton jako piekarz, kucharz lub po prostu ekspedient. Nie musi być z pochodzenia Kanadyjczykiem, wystarczy pozwolenie na pracę w Kanadzie.
Jeśli chodzi o dwa akry ziemi, to jest jeden warunek – będzie można je otrzymać na własność dopiero po przepracowaniu na wyspie pięciu lat.

1

Obecnie w Farmer’s Daughter pracuje 12 osób. Jednak siostry chciały zwiększyć liczbę pracowników do 15. Ale nikt nie odpowiadał na tradycyjne ogłoszenia. Zainteresowanie ofertą umieszczoną w Internecie przerosło najśmielsze oczekiwania sióstr – dotychczas zgłosiło się już 3,5 tys. osób, które chętnie przeprowadzą się do Whycocomagh.

4

To jednak nie pierwszy raz, kiedy wyspa Cape Breton korzysta z nietypowych metod promocji – w lutym tego roku reklamowała się jako doskonałe miejsce do przeprowadzki dla Amerykanów, którzy obawiają się wyniku tegorocznych wyborów.
Autorzy ogłoszenia zaznaczają, że co prawda ludzi na Cape Breton jest coraz mniej, ale nie chcą by nagle wyrosły tam blokowiska postawione przez developerów. Chcieliby przywitać gości, ale jednocześnie nie zaburzać charakteru tego miejsca.
Źródło: Independent

Zobacz również: