Policjanci z Suchanina (woj. pomorskie)  zatrzymali 48-letnią kobietę, która ukradła klocki w jednym z supermarketów. Gdy policjanci pojechali do jej mieszkania na przeszukanie, tam odkryli cały magazyn kradzionych zabawek. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymana sprzedawała je na portalach aukcyjnych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.
W środę wieczorem dyżurny z komisariatu na Suchaninie otrzymał zgłoszenie, że w jednym z supermarketów pracownik ochrony ujął kobietę, która próbowała ukraść klocki. Na miejsce od razu przyjechali policjanci. 48-letnią mieszkankę Gdańska postanowili przewieźć do komisariatu. W trakcie rozmowy z zatrzymaną policjanci ustalili, że kobieta już w przeszłości dokonywała drobnych kradzieży w sklepach.
Kryminalni postanowili sprawdzić jej mieszkanie. W trakcie przeszukania, w jednym z pokoi znaleźli cały magazyn skradzionych zabawek, a niektóre przygotowane były już do wysyłki. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset opakowań klocków, lalek i różnych gier. Kryminalni szybko ustalili, że kobieta sprzedawała kradzione zabawki na portalach aukcyjnych.
48-latka została przewieziona do policyjnego aresztu. Policjanci docierają do właścicieli okradzionych sklepów, którzy przeprowadzają teraz inwentaryzacje. Wcześniej funkcjonariusze nie otrzymali zgłoszenia ze sklepów. Wartość strat jest obecnie szacowana.

Dzisiaj zatrzymana usłyszy pierwsze zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy. Ten proceder mógł trwać od czerwca tego roku.

Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Zobacz również: