Sobotni wieczór fani alternatywnej muzyki mogli spędzić w Niezależnym Domu Kultury „Piekarnia”. Kolejne wydarzenie było bardzo udane i zaskakujące. Ale zacznijmy od początku.

Jako pierwsi na scenie pojawili się Asia, Piotrek i Łukasz czyli grający garage rock zespół Guiding Lights. Ich muzyka to proste kompozycje o dużym ładunku energetycznym i emocjonalnym. Basistką w zespole jest wspomniana już Asia.

Kolejnym zespołem był znany już w Sochaczewie eksperymentalny Evvolves. W jego składzie są dwie dziewczyny – Lena (drum-machine, vocals) oraz Bibi (keys, vocals), które grając na instrumentach elektronicznych tworzą zimne industrialne klimaty. Paweł (gitara, vocals) i Maciek (gitara basowa, vocals) szarpiąc intensywnie struny swoich instrumentów dorzucają sporo energii psychodelizującej muzykę zespołu. Niepokojąca muzyka uzupełniana jest śpiewem dziewcząt mających ciekawe barwy głosu. Śpiewają one o miłości, niesprawiedliwości oraz śmierci.

Jednak bezapelacyjnym Numerem Jeden wydarzenia była Siksa czyli Alex Dudczak. Jej głos połączony z brzmieniem gitary basowej daje kapitalny efekt. Pogłębiony on jest przez teksty wykrzykiwane w agresywny sposób przez młodą kobietę. Kobietę krytyczną i odważną, która poprawność polityczną ma w głębokim poważaniu. W swoim monodramie Siksa daje popalić wszystkim wokół. Nie oszczędza rodziców i rodzeństwa. Bez pardonu uderza w rówieśników, polityków i zastaną zakłamaną rzeczywistość. Dostaje się również legendzie polskiego punk rocka.

Jej występ mający charakter performersu robi ogromne wrażenie. Siksa dodatkowo zaskakuje ruchem scenicznym oraz odważnymi kreacjami. Na scenie jest żywiołem. Poza nią atrakcyjną młodą kobietą.

A już w najbliższy piątek (30.09) W Pełnej Qlturce w Sochaczewie zagrają zespoły De Strojfisz oraz Offensywa. Zamiast siedzieć przed TV wskocz do PQ posłuchać rockowej muzyki na żywa.

Tomasz Ertman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również: