Premier Beata Szydło pogratulowała polskim olimpijczykom, którzy wrócili do kraju z Rio de Janeiro. Przynosicie nam wielką dumę i radość. Chcę bardzo serdecznie podziękować, pogratulować wspaniałych  osiągnieć, wspaniałych wyników,  życzyć aby kolejne starty przyniosły tak piękne rezultaty i efekty – mówiła Beata Szydło na poniedziałkowym spotkaniu w Kancelarii Premiera.

rio2

Gratulacje dla naszych medalistów olimpijskich, naprawdę  jesteśmy dumni z Państwa, chylę czoła przed Państwem – powiedziała Beata Szydło do medalistów Letnich Igrzysk Olimpijskich. Premier wyraziła przekonanie, że poprzez osiągniecia sportowe wspólnie tworzymy jedność łamiąc tym samym wszelkie bariery. Chwile, które przeżyliśmy dzięki waszym występom, waszym sukcesom są niezapomniane. Budujemy dzięki temu wspólną biało-czerwoną drużynę – podkreśliła. Premier Szydło zaznaczyła, że inwestycja w sport jest bardzo dobrą inwestycją i celem polskiego rządu jest stworzenie jak najlepszych warunków pracy nie tylko dla wyczynowych sportowców, ale i dla dzieci i młodzieży. Chcemy, żeby jak najwięcej młodych ludzi zaangażowało się w uprawianie sportu. Chcemy żeby sport się rozwijał, żeby zawodnicy uprawiający konkurencje wyczynowo mieli jak najlepsze warunki do pracy – mówiła szefowa rządu.

rio3

W imieniu sportowców za zaproszenie i wsparcie podziękowali Piotr Małachowski oraz Anita Włodarczyk.

Polscy olimpijczycy przywieźli z Rio de Janeiro łącznie 11 medali (najwięcej od 16stu lat): dwa złote, trzy srebrne i sześć brązowych. W klasyfikacji medalowej zajęli 33. miejsce. Ponadto Anita Włodarczyk ustanowiła w Rio nowy rekord świata w rzucie młotem, który pobiła w dniu wczorajszym podczas memoriału Kamili Skolimowskiej.

źródło: Kancelaria Premiera

Zobacz również: