Najstarszy znak parkingowy datuje się na 700 lat p.n.e

Najstarszy znak zabraniający parkowania na drodze pochodzi sprzed mniej więcej 700 lat p.n.e., poinformował amerykański portal ParkingPanda.
W artykule przywodzi się szereg innych ciekawostek związanych z parkowaniem. Podkreśla się, że najstarsze znalezisko dotyczące zakazu parkowania zostało wykonane w Asyrii. Głosi ono: „Droga królewska. Nikt nie może jej zajmować”. Kara była o wiele surowsza niż obecnie: winnego wsadzano na pal przed jego własnym domem. Najwyższe miejsce parkingowe zarezerwował dla siebie amerykański naukowiec Gregory Nemitz. A dokładniej, zarejestrował terytorium na asteroidzie 433 Eros. Kiedy aparat NASA „zaparkował” tam, aby pobrać próbki gruntu, Nemitz wysłał do agencji kosmicznej mandat w wysokości 20 dolarów za nieprawidłowe parkowanie. Nie wiadomo, czy kara została zapłacona.
I jeszcze jedna ciekawostka, która drogo kosztuje kompanię pocztową UPS. Według statystyki, cytowanej przez portal, ta służba co roku otrzymuje ponad 15 tysięcy mandatów z Nowego Jorku za to, że jej kierowcy chcąc zaparkować jak najbliżej punktu dostawy, źle parkują. I to, co udałoby się w wielu innych miastach, nie udaje się w największej metropolii Stanów Zjednoczonych: tam ludzie wypisujący mandaty za złe parkowanie pojawiają się w odpowiednim miejscu momentalnie, ostrzega ParkingPanda.
NS

Zobacz również: