Brązowy medal w zapasach kobiet

0

Zapaśniczka Monika Michalik zdobyła brązowy medal olimpijski w kategorii 63 kg. To ósmy krążek polskiej ekipy w Rio de Janeiro.

W decydującym pojedynku Michalik pokonała Rosjankę Innę Trażukową 3:1.

Mniej szczęścia miała debiutująca w igrzyskach Maria Andrejczyk, która wynikiem 64,78 m zajęła czwarte miejsce w konkursie rzutu oszczepem. Tylko o dwa centymetry wyprzedziła ją mistrzyni igrzysk w Londynie i Pekinie Czeszka Barbora Spotakova. Wygrała Chorwatka Sara Kolak – 66,18 m.

Dwa dni wcześniej w eliminacjach 20-letnia Andrejczyk wynikiem 67,11 m pobiła rekord Polski. To wciąż najlepszy w tym roku rezultat na świecie.

„Jestem załamana. Jest mi strasznie przykro. Dwa centymetry” – mówiła w wywiadzie dla TVP Andrejczyk bezpośrednio po konkursie, z trudem wstrzymując łzy. Zapowiedziała również, że postara się niedługo zrewanżować Spotakovej.

W finale pchnięcia kulą weteran polskiej ekipy, złoty medalista igrzysk w Pekinie i Londynie Tomasz Majewski zajął szóste miejsce, uzyskując 20,72. Wygrał Amerykanin Ryan Crouser, który wynikiem 22,52 pobił rekord olimpijski.

Do ścisłego finału nie awansował Konrad Bukowiecki, który spalił pierwsze trzy próby. Michał Haratyk odpadł w eliminacjach.

Dobrze zaprezentowała się Joanna Jóźwik, która awansowała do finału 800 m, wygrywając swój bieg. Odpadła natomiast Angelika Cichocka, ostatnia w swoim półfinale. O medal będzie walczyć także halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż z Sopotu Kamila Lićwinko. Oba finały odbędą się w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego.

W czwartek rozpoczęła się rywalizacja w pięcioboju nowoczesnym. Po szermierce Oktawia Nowacka prowadziła, zaś Anna Maliszewska zajmowała 22. miejsce. Wśród mężczyzn Szymon Staśkiewicz plasuje się na czwartej pozycji.

Źródło: Kurier PAP