Fani mocnych brzmień będą zachwyceni. 27 sierpnia na Stadionie Wrocław wystąpią metalowe zespoły – Rammstein i Limp Bizkit. Będą gwiazdami festiwalu Capital of Rock, który zaplanowano w ramach ESK Wrocław 2016. Jeszcze są bilety w sprzedaży.
Zostały bilety na płycie (miejsca stojące – 199 zł) oraz na trybunach w cenie 249 zł. Na koncert obowiązuje limit 8 biletów na klienta co oznacza, że jedna osoba może kupić łącznie nie więcej niż 8 biletów (w jednym zamówieniu lub w większej ilości zamówień).
Rammstein to niemiecki zespół, który powstał w 1993 roku. Założył go po ucieczce z NRD gitarzysta zespołu Richard Kruspe. Nazwa zespołu pochodzi o amerykańskiej bazy lotniczej Ramstein Air Base w Niemczech. W bazie zdarzyła się katastrofa lotnicza, której zespół poświęcił jeden ze swoich utworów. Nazwa zespołu pisana jest przez podwójne „m”, błąd wynika, jak przyznali członkowie zespołu, z ich ignorancji.
Rammstein gra muzykę będącą połączeniem mocnego, metalowego uderzenia z industrialnymi dźwiękami. Ich pierwszy singiel Du riechst so gut („Pachniesz tak dobrze”) został opublikowany 17 sierpnia i umieszczony w albumie „Herzeleid” wydanym w 1995 roku. W tym samym roku zespół ruszył w swoją pierwszą trasę koncertową z zespołem Clawfinger. Zagrali wówczas w Warszawie i w Pradze. Rosła ich popularność w Niemczech, a Wielką Brytanię zawojowali dzięki występowi w MTV. Ich dwa utwory znajdują się też na ścieżce dźwiękowej filmu „Zagubiona autostrada” Davida Lyncha.

W kwietniu do Wrocławia przyjechał klawiszowiec zespołu Christian „Flake” Lorenz. Promował swoją autobiografię „Der Tastenficker: An was ich mich so erinnern kann”. Spotkanie odbyło się  w ramach obchodów Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016, w Goethe-Institut Pop Up Pavillion na pl. Nowy Targ.  Jego „Tastenficker” („Klawiszotłuk”) jest autobiografią, opowiada o życiu Lorenza w NRD.