Wyjeżdżając na urlop zastanawiamy się co ze sobą zabrać z kosmetyków. Często zabieramy rzeczy, z których prawie nie korzystamy.

Na urlopie mamy korzystać z  uroków wypoczynku, a nie zajmować się skomplikowaną pielęgnacją. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne przygotowujące nas do wyjazdu wykonujemy przed wyjazdem w sprawdzonym gabinecie kosmetycznym.

Do walizki zabieramy tylko niezbędne rzeczy.

Co dla twarzy

Potrzebujemy łagodny preparat do demakijażu. Tonik jest niezbędny, ponieważ szybko odbuduje płaszcz ochronny skóry. Lekki krem nawilżający na dzień i na noc. Obowiązkowo krem z filtrem, który nakładamy kilka razy w ciągu dnia. Wskazany jest puder sypki w celu zmatowienia skóry. Nie nakładajmy go jednak na plażę. Z kosmetyków kolorowych zabieramy  róż, szminkę, ale raczej ochronną. Tusz do oczu tego lata raczej kolorowy. Dobrym wyjściem jest zrobienie przed wyjazdem henny. Kosmetyków  do makijażu używamy zawsze tylko poza plażą.

Dosyć często na wakacjach zdarza nam się opryszczka, zaopatrzmy się przed wyjazdem w sztyft lub maść. Warto stosować te specyfiki profilaktycznie.

Co dla ciała

Zabieramy łagodne środki myjące. Zbędne są preparaty pilingujące, ponieważ po ich użyciu nie wolno wychodzić na słońce. Zapakujmy preparaty z filtrem na słońce. Niezbędna będzie emulsja do ciała po opalaniu. Pewnie zdarzy się komuś przegrzać skórę na słońcu i wtedy niezbędny jest Pantenol. Unikamy perfum i kosmetyków zapachowych przed wyjściem na plażę. Powodują niepotrzebną pamiątkę z wakacji w postaci przebarwień. Nigdy przed wyjściem na słońce nie robimy depilacji.

Co dla włosów

Zabieramy szampon i odżywkę chroniącą przed promieniami słonecznymi. Przed samym wyjazdem lub w trakcie urlopu nie robimy koloryzacji włosów. Na plażę nie nakładamy lakieru do włosów chyba, że jest to lakier chroniący przed słońcem. Najlepszą ochroną dla włosów jest czapka lub kapelusz.

Ważne, aby na wyjazd zapakować też małą apteczkę z lekami podstawowej pomocy. Na urlop zazwyczaj zabieramy produkty kosmetyczne w małych opakowaniach.

Hanna Kasztelan