Amerykański Slayer, brytyjski The Prodigy oraz przedstawiciele polskiego ciężkiego rocka – TSA, Luxtorpeda i Acid Drinkers to niektóre gwiazdy rozpoczynającego się w czwartek Jarocin Festiwal. Przez trzy dni imprezy odbędzie się blisko 50 koncertów.

W Jarocinie szykuje się wielko święto dla fanów muzyki – przede wszystkim rockowej. Organizatorzy tegorocznej edycji postawili na nieco cięższe brzmienie. Po raz kolejny przez polską publicznością zaprezentuje się jeden z liderów thrash metalu Slayer, amerykański zespół Five Finger Death Punch oraz weterani punkowej sceny D.O.A. z Kanady, którzy koncertowali w Polsce w czasie stanu wojennego.

Jednym z głównych punktów trzydniowej imprezy będzie występ The Prodigy. Od prawie samego początku działalności niemal każdy album Brytyjczyków uzyskiwał status platynowej w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Nie zabraknie najbardziej popularnych polskich zespołów – w Jarocinie zagra TSA, który występował na tym festiwalu już 35 lat temu, a także Kobranocka, Farben Lehre, Luxtorpeda, Oberschliesen, czy Sweet Noise.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP
ban/Kurier PAP