Uczestnicy konwencji narodowej (zjazdu) Partii Republikańskiej USA w Cleveland z udziałem Donalda Trumpa nie mogą wnosić pistoletów na wodę, mimo to posiadanie broni palnej jest dozwolone – podaje gazeta Independent.

Konwencja odbędzie się w dniach 18-21 lipca w Cleveland (stan Ohio) na stadionie Quicken Loans Arena. Zgodnie z oczekiwaniami podczas zjazdu amerykański miliarder Donald Trump oficjalnie zostanie ogłoszony kandydatem na stanowisko prezydenta USA z ramienia Partii Republikańskiej.

Zgodnie z zasadami konwencji, odwiedzający nie mogą wnosić szklanych butelek, piłek tenisowych, parasolek z metalowymi końcówkami a także wodnych pistoletów i broni paintballowej na teren dookoła Quicken Loans Arena o powierzchni 1,7 mil 2.

Prawo stanu Ohio pozwala na noszenie broni palnej w miejscach publicznych i tam, gdzie nie obowiązuje zakaz posiadania legalnie nabytej broni. W związku z tym organizatorzy konwencji pozwalają na wnoszenie broni palnej na teren wokół kompleksu.

„Tutaj powinniśmy przestrzegać prawa stanu, które przewiduje swobodne posiadanie (broni)” — oznajmił rzecznik prasowy miasta Cleveland.
Jednocześnie prawo stanu nie obejmuje stadionu Quicken Loans Arena — prawo posiadania broni mają tam tylko funkcjonariusze.