Dostępna na rynku oferta armatury łazienkowej jest niezwykle różnorodna i bogata w zaskakujące formy i nowoczesne usprawnienia techniczne. Możliwości aranżacyjne wydają się niemal nieograniczone. Jak jednak nie zagubić się w gąszczu przeróżnych kształtów i funkcjonalności? Monika Wojdak,ekspert marki Invena podpowiada, co warto wziąć pod uwagę, aby bateria łazienkowa dobrze służyła nam przez długie lata.

Urządzając łazienkę, wiele uwagi poświęcamy takim elementom jak płytki czy ceramika sanitarna. Jednak aby stworzyć spójne stylistycznie i funkcjonalne wnętrze, nie można zapomnieć o pozostałych elementach jej wyposażenia. Armatura łazienkowa nie tylko stanowi wizualną „kropkę nad i” całej stylizacji, ale też przesądza o wygodzie codziennych czynności higienicznych. Jej dobór nie może więc być przypadkowy.

Wielkość ma znaczenie

Różnorodność baterii łazienkowych nie wynika tylko z ich mniej lub bardziej ozdobnej formy, prostej lub zaokrąglonej linii. Zacząć należy od tego, że istnieje wiele typów baterii w zależności od liczby elementów i sposobu ich montażu, co ma bezpośredni wpływ nie tylko na wygląd, ale też wygodę użytkowania. W zależności od liczby otworów niezbędnych do montażu, mamy do czynienia z bateriami jedno-, dwu-, trzy- lub czterootworowymi. Biorąc natomiast pod uwagę miejsce instalacji, wyróżniamy baterie ścienne i stojące. Te drugie montuje się bezpośrednio na elementach ceramicznych lub na blacie. Decyzję o wyborze typu armatury warto więc podjąć na wczesnym etapie planowania wnętrza, jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych. Ma to szczególnie znaczenie w przypadku umywalkowych baterii podtynkowych. Wybierając rodzaj baterii, należy koniecznie rozważyć jej wielkość – zarówno pod względem całego pomieszczenia, jak też ceramiki, którą ma obsługiwać – podkreśla Monika Wojdak, Product Manager marki Invena. W przypadku dużych, głębokich umywalek najlepiej sprawdzą się baterie podtynkowe ścienne lub wysokie baterie stojące o długiej wylewce, dobrane tak, by strumień kierowany był na środek i nie rozbijał się o ścianki umywalki. Jeśli natomiast wyposażamy niewielką łazienkę lub wc, wybierzmy zwarte, kompaktowe baterie, które nie będą zawadzały i zapobiegną rozchlapywaniu się wody poza małą umywalkę – dodaje Product Manager marki Invena.

Z praktycznego punktu widzenia

Wyposażenie łazienki ma swoje ściśle określone funkcje, dlatego dobierając poszczególne sprzęty, należy brać pod uwagę przede wszystkim ich niezawodność i komfort użytkowania. W przypadku armatury duży wpływ na jej funkcjonalność będzie miał mieszacz.Najlepiej wybrać baterię wyposażoną w wysokiej jakości mieszaczceramiczny. Oglądając konkretny egzemplarz, zwróćmy uwagę, czy płynnie się porusza. Przydatną funkcją jest mieszacz dwustopniowy, który pozwala dopasować strumień do aktualnych potrzeb i zapobiega nadmiernemu poborowi wody– radzi ekspert marki Invena.

Oszczędzanie wody to aspekt, który należy uwzględnić nie tylko z uwagi na ochronę środowiska, ale też bieżące wydatki z domowego budżetu. Ważną rolę odgrywa w tej kwestii aerator, który napowietrzając strumień wody, optycznie go powiększa. W bateriach łazienkowych marki Invena znajdziemy innowacyjne rozwiązanie Neoperl, czyli perlator wykonany z silikonu, pozwalający zmniejszyć zużycie wody nawet o 50%. Przykładem baterii, która zadba o środowisko i komfort użytkowników, jest Merida Exe marki Invena. Jednouchwytowa bateria z dwustopniowym mieszaczem, perlatoremNeoperl oraz systemem anti-calc jest oszczędna, wygodna w obsłudze i łatwa do utrzymania w czystości.

Design dla każdego

Nowoczesne baterie łazienkowe łączą walory praktyczne z wyjątkowo estetycznym wyglądem. Jest to zasługa dobrej jakości materiałów, a także przykładania przez producentów dużej wagi do tworzenia dopracowanych projektów, odpowiadających najnowszym trendom aranżacyjnym.Wybór baterii pod względem wyglądu pozostaje tak naprawdę kwestią upodobań użytkowników – stwierdza ekspert marki Invena. Ważne jest jednak, aby był spójny z całościową koncepcją pomieszczenia. W nowoczesne, minimalistyczne wnętrza doskonale wpisze się zgeometryzowana, oszczędna w formie armatura, np.z serii Dokos. Wnętrza klasyczne i stylizowane na retro wzbogacą natomiast tradycyjne modele dwuuchwytowe, np. z kolekcji Purani Exe – dodajeMonika Wojdak, Product Manager marki Invena.

Stworzenie spójnej aranżacji ułatwiają serie produktów o tej samej formie. Znajdziemy wśród nich baterie umywalkowe, wannowe, bidetowe i prysznicowe. Wystarczy zdecydować się na jedną konkretną linię i wykorzystać jej elementy w poszczególnych zastosowaniach.

Więcej informacji na temat produktów firmy Invena znaleźć można na stronie www.invena.pl

Invena S.A. od ponad 20 lat dostarcza do polskich domów funkcjonalne i niezwykle trwałe produkty. Oferta firmy obejmuje armaturę łazienkową taką jak: baterie, zestawy natryskowe oraz deszczownie, brodziki i kabiny prysznicowe, a także produkty instalacyjne, przeznaczone dla profesjonalistów.

Firma założona przez Marka Kamińskiego, znanego na całym świecie polarnika, od lat angażuje się w działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Invena przekazuje część zysków na wsparcie działań Fundacji Marka Kamińskiego, tworzącej autorskie programy edukacyjne oparte na metodzie Biegun – metodzie osiągania celów i przekraczania własnych granic. Fundacja realizując projekty takie jak: Obozy Zdobywców Biegunów, Inkubatory Metody Biegun, Ogólnopolski Program Partnerski, Warsztaty Rozwoju Osobistego czy Klub Odkrywcy Dobra, pomaga dzieciom i dorosłym ze środowisk wykluczonych czy będących w trudnej sytuacji życiowej.

Invena jest zdobywcą wielu nagród, m.in. statuetki „Złoty Instalator” czy Złotego Certyfikatu konkursu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Wśród otrzymanych przez nią wyróżnień są m.in. tytuł „Gazela Biznesu” (2009), „Solidna Firma” (2011) a także Certyfikat Wiarygodności Biznesowej (2014) czy „Skrzydła Biznesu” (2015). Firma jest członkiem Polskiej Korporacji Techniki Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji oraz Polskiej Rady Biznesu.

INVENA S.A.

  1. Lniana 2

75-213 Koszalin

www.invena.pl