To już w najbliższą sobotę 25 czerwca. Punktualnie o godz. 15.00 rozpocząć ma się największa plenerowa impreza w gminie czyli Teresińska Noc Czerwcowa. Tegoroczna edycja to również nowe miejsce.

Tym razem Teresiński Ośrodek Kultury zaprasza na teren przy Alei XX-lecia po byłej szkole podstawowej, pomiędzy Gminnym Zakładem Gospodarki Komunalnej a Zespołem Szkół w Teresinie.

A co w programie? Na początek zaplanowane są prezentacje w wykonaniu dzieci i młodzieży z gminnych szkół. Zaraz po nich nastąpi debiutancki występ miejscowego zespołu „Krajzega”. Z kilkunastominutowym programem artystycznym zatytułowanym „Raz na ludowo” pokażą nam się więc członkowie Klubu Seniora. Z kolei około godziny 16.30 rozpocznie się specjalny koncert dla dzieci. O godzinie 18.00 na estradzie pojawią się „Karczmarze” polski zespół grający stylizowaną folkową muzykę z pogranicza m.in. Polski, Ukrainy, Słowacji.

Półtorej godziny później zagrać ma Nocny Supersam, a o 21.00 powitamy grupę Future Folk (na zdjęciu). To rewelacja na polskiej scenie muzycznej, która łączy muzykę taneczną z góralszczyzną. Jej wokalistą jest Stanisław Karpiel – Bułecka. Po nich, na scenie nastąpi absolutna nowość spośród dotychczasowych edycji Teresińskiej Nocy Czerwcowej, bo po raz pierwszy usłyszymy grupę z półki polskiego disco. Koncert zespołu D-Bomb zaplanowany jest na godzinę 22.15. Na zakończenie na publiczność czekać będę pokazy laserowe.

Oczywiście teresińska impreza to nie tylko scena, ale też wielki piknik dookoła niej. Stragany, karuzele, ogródki gastronomiczne i oczywiście tradycyjna „grochówka wójta” to tylko część atrakcji, jakie dostępne będą w sobotnie popołudnie. A trzeba zaznaczyć, że na pobliskim stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się liczne imprezy towarzyszące, m.in. tradycyjny mecz piłkarski pomiędzy samorządowcami gminy Teresin a franciszkanami z Niepokalanowa, pokazy zapaśnicze i łucznicze, konkursy rekreacyjne. Będzie też zupełna nowość, czyli I Teresiński Zlot Motoryzacji Zapomnianej.

Wstęp oczywiście bezpłatny.

Marcin Odolczyk

 

 

Zobacz również: