Blisko 450 zawodników z 35 europejskich krajów weźmie udział w odbywających się w Toruniu w dniach 20-25 czerwca Mistrzostwach Europy w Szermierce.

Turniej będzie najważniejszym szermierczym wydarzeniem w Europie, poprzedzającym Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janerio.

Od 20 czerwca 2016 r. przez sześć dni, największa toruńska hala Arena Toruń tętnić będzie życiem szermierczym od godziny 9.00 rano do późnych godzin wieczornych. Przewidziano codzienne, poranne walki eliminacyjne i popołudniowe finałowe, w których zawodnicy walczyć będą o tytuły Mistrzów Europy we florecie, szpadzie i szabli. Przez pierwsze trzy dni szermierze walczyć będą w rywalizacji indywidualnej, natomiast przez następne trzy w konkurencjach drużynowych. Każdego dnia po rozegraniu walk finałowych odbędzie się ceremonia wręczenia medali i pucharów. W sumie zostanie wręczonych 96 medali w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej oraz 18 pucharów dla najlepszych reprezentacji narodowych. Na 21 planszach szermierczych zobaczymy najlepszych sportowców Europy, w tym 20 medalistów Igrzysk Olimpijskich. Będą walczyć nie tylko o medale ME, ale także o rozstawienie w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro.

Uroczysta ceremonia otwarcia mistrzostw rozpocznie się o godz. 17:45  w dniu 20 czerwca, w ramach której zobaczymy i usłyszymy polskich artystów m.in. Aleksandrę Olczyk – sopran, Vadima Brodskiego – światowej sławy skrzypka oraz obejrzymy polską młodzież szermierczą w pokazowych walkach.  Będzie to barwne widowisko muzyczno-sportowe przygotowane przez Magdalenę Ceglecką – choreografa i reżysera tańca z Torunia.

Oficjalna strona, gdzie więcej informacji, w tym również o konkursach dla kibiców: www.efc2016.torun.pl