Na poligonie w Wesołej odbyła się 9. edycja zawodów VIP CROSS, podczas których popularni aktorzy, dziennikarze i sportowcy próbowali swych sił w ekstremalnej jeździe samochodami terenowymi.

Uczestnicy imprezy, a wśród nich ambasadorka marki Mitsubishi Anna Cieślak, rywalizowali za kierownicami aut z napędem 4×4 marki Mitsubishi, a dokładnie modeli: Pajero Adventure, L200 i L200 Monster. Hybrydowy Outlander PHEV pomógł w realizacji charytatywnego celu imprezy.

Ostra rywalizacja w mocnych autach
9. odsłona zawodów w jeździe terenowej VIP CROSS 2016, w której za kierownicami Mitsubishi Pajero Adventure i Mitsubishi L200 brały udział powszechnie znane postaci ze świata kultury, sportu i mediów, składała się z 3 odcinków: jazdy w terenie z nawigacją, pokonywania przeszkód na specjalnym torze oraz przejazdu przez głęboki rów z wodą. Załogi złożone z kierowcy i pilota zdobywały punkty a kluczem do zwycięstwa nie była prędkość a precyzja. Pokonywanie przeszkód ułatwiały przygotowane do jazdy w trudnym terenie napędzane na 2 osie terenówki Mitsubishi, które wyposażono dodatkowo w pakiet off-roadowych akcesoriów. W skład pakietów wchodzi między innymi zestaw sprężyn i amortyzatorów, który podnosi zawieszenie auta o 4 cm, wyciągarka Superwinch Tiger Shark 9500 z liną syntetyczną i ślizgiem oraz płytą montażową, komplet stalowych, 5-milimetrowych osłon silnika, skrzyni biegów i reduktora, aluminiowe, 17-calowe obręcze kół z oponami typu MT oraz reflektory dalekosiężne w technologii LED.

W rajdzie udział wzięły 24 załogi. Rywalizacja była tak zacięta, że o wygranej musiała zdecydować dogrywka, ponieważ 14 załóg pokonało trudną trasę perfekcyjnie i zmieściło się w limicie czasu. Ostatecznie o zwycięstwie w dodatkowej próbie sprawnościowej zdecydowały centymetry. Miejsca na podium zajęli Anna Kalata, aktorka Agata Załęcka i aktor Andrzej Młynarczyk. Ambasadorka modelu Mitsubishi ASX, Anna Cieślak, która zajęła czwarte miejsce stwierdziła, że „złapała bakcyla” jazdy w terenie. W „perfekcyjnej´ czternastce znaleźli się również: Karolina Szostak, Dagmara Kaczmarek-Szałkow, Maria Rotkiel, Stanisław Banasiuk, Mateusz Banasiuk, Joanna Racewicz, Wiesław Tupaczewski, Milena Rostkowska-Galant, Krzysztof Antkowiak i Łukasz Dziemidok.

Ważny cel – pomagać
Ważnym elementem scenariusza spotkania były przejazdy gwiazd ze zwycięzcami aukcji na Charytatywnym Allegro zorganizowanej przez Fundacjadzieci.org. Mateusz Banasiuk, Anna Powierza, Karolina Szostak, Dagmara Kaczmarek Szałkow, Krzysztof Skórzyński i Agnieszka Mrozińska przejechali specjalną trasę samochodem Mitsubishi Outlander PHEV – pierwszą na świecie hybrydą z elektrycznym napędem 4×4. Wylicytowane pieniądze zostaną przekazane dla dzieci, których ojcowie polegli w wojskowych misjach poza granicami kraju.

Źródło: Mitsubishi, informacja Mototarget.pl

 

Zobacz również: