Polska pokonała w Tokio Wenezuelę 3:0 (25:21, 25:17, 25:18) w meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni, złoty medalista FIVB Mistrzostw Swiata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, wywalczyli awans.

Zwycięstwo biało-czerwonych daje im awans do tegorocznych igrzyk. Pierwszego seta, zgodnie z oczekiwaniami, Polska pewnie wygrała choć nie ustrzegła błędów. Prowadziła już tylko 21:20, choć wcześniej było m.in. 16:11 i 19:14. Za chwilę udaną akcję miał Marcin Możdżonek, a następnie błąd popełnił rozgrywający rywali. Przewaga 23:20 pozwoliła spokojnie rozegrać końcówkę, a seta zakończył efektowny blok polskich siatkarzy.

Drugiego seta polski zespół wygrywa w jeszcze bardziej przekonywujący sposób niż pierwszego. Na drugiej przerwie technicznej była również przewaga 16:11. W dalszych akcjach biało-czerwoni spokojnie powiększali prowadzenie.

Przebieg trzeciego seta był podobny do dwóch poprzednich. Polski zespół punktiwał rywala, pewnie zmierzając po olimpijski awans.

siatka

Polska: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Rafał Buszek, Michał Kubiak, Paweł Zatorski (L) – Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Mateusz Bieniek; Wenezuela: Jose Carrasco, Edson Valencia, Hector Salerno, Kervin Pinerua, Jonathan Quijada, Fernando Gonzalez, Hector Mata (L) – Regulo Briceno (L), Carlos Paez, Emerson Rodriguez, Andy Rojas, Willner Rivas, Jesus Chourio..

Źródło: EA/PZPS