– Prowadzimy dialog w celu zakończenia sporu w Centrum Zdrowia Dziecka – powiedziała Premier Beata Szydło po spotkaniu z Ministrem Zdrowia Konstantym Radziwiłłem.

Szefowa Rządu podkreśliła, że należy mieć na uwadze dobro pacjentów CZD.

– Przede wszystkim musimy mieć na względzie dobro pacjentów, bo Centrum Zdrowia Dziecka to jest miejsce szczególne, leczone są tam dzieci, ale przede wszystkim jest to miejsce nadziei dla wielu rodziców, że ich dzieci znajdą tam pomoc i  będą tam bezpieczne – oświadczyła

Beata Szydło podkreśliła, że pielęgniarki mają prawo do wyrażania swoich opinii oraz zaznaczyła, że ich praca jest doceniana.

– Naszym celem jest poprawa wynagrodzeń służby zdrowia, mamy na uwadze sytuację pielęgniarek. (…) Mają one prawo do protestów i domagania się godnych zarobków, ale musimy myśleć także o pacjentach. Praca pielęgniarek wymaga wielkiego wysiłku i doceniamy to, dlatego chcemy zakończenia protestu w oparciu o dialog – oznajmiła.

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł poinformował o przebiegu dzisiejszego spotkania z pielęgniarkami w Centrum Zdrowia Dziecka.

– Wspieramy obie strony w osiągnięciu porozumienia. Byłem dziś w CZD i spotkałem się ze strajkującymi pielęgniarkami. Myślę, że to była dobra dwugodzinna rozmowa. (…) Zaapelowałem, by dalsze rozmowy toczyły się po zawieszenia strajku oraz zaproponowałem, by pielęgniarki z CZD wzięły udział w rozmowach nad zmianami systemowymi w służbie zdrowia – powiedział Minister Radziwiłł.

źródło: pis.org.pl