Obalamy mity o ryżu parboiled!

Biały ryż, przez wiele osób, kojarzony jest jako jego najmniej wartościowa odmiana. Tej tezie zaprzecza ryż parboiled marki Briitta! Poddawanie go obróbce termicznej czyli procesowi nawilżania pod wysokim ciśnieniem sprawia bowiem, że witaminy i minerały znajdujące się w łupinie ziarna przechodzą do jego wnętrza. Po ugotowaniu ryż parboiled pozostaje lekki i sypki, co czyni go znakomitym dodatkiem do wielu potraw, mięs oraz deserów.

 Ziarna, które podbiły świat

 Nie bez powodu ryż stanowi pokarm, po który sięga ponad połowa ludzi na świecie.  Jest on przede wszystkim wyjątkowo sycący -zawarte w nim składniki balastowe pozostają na długo w jelitach niwelując tym samym uczucie głodu bez potrzeby dostarczania organizmowi dodatkowych kalorii. Co więcej ryż parboiled jest produktem lekkostrawnym, zalecanym przez wielu lekarzy i dietetyków. Niska zawartość sodu oraz stosunkowo wysoka ilości potasu sprawia, że ryż jest w stanie lekko odwodnić organizm, co jest bardzo pomocne podczas odchudzania. Zawiera on także lekkostrawne węglowodany  i białko, a zawarta w nim ilość tłuszczu jest znikoma, dzięki czemu ma zbawienny wpływ między innymi na poziom cholesterolu we krwi.  Zaletą ryżu paraboiled marki Britta jest również fakt, że nie skleja się i nie pęcznieje,a obróbka termiczna, jakiej jest poddawany, gwarantuje wysoką wartość odżywczą.  Jest też niekwestionowanym źródłem błonnika, a suma zawartych w nim witam jest trzykrotnie większa niż w przypadku tradycyjnego białego ryżu. Ryż paraboiled marki Britta dostarcza nam również tiaminy, niacyny i pirydoksyny odpowiedzialnych za liczne procesy mające miejsce w naszym organizmie, jak chociażby metabolizm węglowodanów oraz tłuszczów.

Ryż parboiled marki Britta to doskonałe uzupełnienie każdej odpowiednio zbilansowanej diety. Procesy termiczne stosowane podczas jego przygotowania gwarantują  nie tylko wysoką zawartość substancji odżywczych, ale także najwyższej jakości smak, który uatrakcyjni  niemalże każde danie.

Aby zapoznać się z pełnym asortymentem niezwykle smakowitych i wszechstronnych produktów marki Britta zapraszamy na stronę: www.britta.pl oraz na fanpage: www.facebook.com/HalinaiBrittaNaTropieDobregoSmaku.

Producent: „Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k.

Więcej informacji udziela:

Anna Fehler

FlyPR

tel. (+48) 533 790 909

anna.fehler@flypr.pl