Prezydent Andrzej Duda, który w poniedziałek odwiedził w Arłamowie piłkarską reprezentację Polski, przygotowującą się do mistrzostw Europy we Francji, podkreślił, że jest dumny z naszego zespołu. – Cieszę się, że mamy taką drużynę – przyznał.

Prezydent pytany o przebieg wizyty, podkreślił: – Dla mnie, jako kogoś, kto przecież też grał w piłkę, jakby nie było, to bardzo miłe spotkanie. Nastroje są bojowe i jest pełny optymizm. Atmosfera w kadrze – doskonała. Wierzymy w to, że będzie sukces – powiedział prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył jednak, że „nigdy nie typuję wyników”. – Zawsze trzymam kciuki i wierzę w to, że będzie dobrze. Jestem z piłkarzami cały czas, niezależnie od wyniku. Myślę, że to jest najważniejsze, aby czuli nasze wsparcie. Kibice bardzo mocno wspierają naszą reprezentację, która jest naprawdę wspaniała – podkreślił prezydent.

Jak dodał: – Jestem dumny z tego zespołu. Przede wszystkim dlatego, że pięknie przeszli eliminacje. To nie był wymęczony sukces. Chyba wszyscy odczuwaliśmy, że to im się należało. Cieszę się, że mamy taką drużynę. Zapowiedział, że być może będzie na meczu biało-czerwonych z Irlandią Północną w Nicei 12 czerwca. – Na pewno będę chciał odwiedzić naszych piłkarzy na jakimś meczu – przyznał Andrzej Duda.

Około południa zgrupowanie w Arłamowie opuścił Maciej Rybus, którego z udziału w Euro 2016 wykluczyła kontuzja barku. – To zawsze przykra sprawa. Zagranie w mistrzostwach Europy to marzenie wielu, jeżeli nie wszystkich zawodników. Taka kontuzja, która eliminuje w ostatniej chwili, to zawsze jest osobisty dramat. Ale trzeba być życiowym optymistą. Jeżeli nie teraz, to może w mistrzostwach świata – powiedział prezydent.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, kiedy to gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

źródło: Kancelaria Prezydenta RP/ fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP

Zobacz również: