Dobroczynny wpływ alg na skórę znany jest od wielu lat. Wielokrotnie znalazł swoje odzwierciedlenie w powracających trendach kosmetycznych. Nowa linia kosmetyków do twarzy Bielenda Algi Morskie powstała w wyniku obserwacji i wnikliwego podejścia do pielęgnacji skóry za pomocą jednych z najciekawszych i najsilniejszych składników aktywnych pochodzących z morza.

W linii znajdują się kremy o bardzo lekkiej formule hydrożelowej, przeznaczonej szczególnie dla skóry młodszych kobiet oraz hydroaktywnej i lipidowej, stworzonej dla skóry dojrzałej z podziałem na wiek 40, 50 i 60+, przeznaczone do stosowania na dzień i na noc. W skład serii wchodzi także serum do twarzy oraz płyn micelarny. Bardzo lekka, półżelowa konsystencja preparatów idealnie spełnia potrzeby skóry młodszej.

Oprócz składników aktywnych pochodzenia morskiego, produkty o tej formule zawierają dodatkowo naturalny polisacharyd, alginat. Zapobiega on przedwczesnemu starzeniu się skóry, działa nawilżająco i regenerująco. Ma zdolność do wiązania toksyn. Bogata i treściwa formuła lipidowa dostarcza cennych i łatwo przyswajalnych substancji odżywczych. Wyrównuje gospodarkę hydro-lipidową, wygładza i zmiękcza naskórek. Przeznaczona jest dla osób lubiących „cięższe” konsystencje.

Dla naszych czytelniczek mamy do rozlosowania 6 zestawów, w których skład wchodzą – Algi Morskie krem odżywczy 50+, Algi Morskie krem nawilżający 60+, Płyn Micelarny.  Fundatorem nagród jest firma Bielenda. Aby je otrzymać, wystarczy wysłać sms pod numer 72051 (2 zł + VAT), o treści: Express. po kropce bielenda oraz imię i nazwisko. Na sms-y czekamy do 29 maja, do godziny 12.00.