Portraits by Charles L Ng

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz Fundacja Solidarności Dziennikarskiej  zapraszają na debatę – Jak mierzyć postęp w gospodarce?”

Spotkanie z nowym szefem Głównego Urzędu Miar Włodzimierzem Lewandowskim oraz prezentacja innowacyjnych urządzeń pomiarowych,  produkowanych w Polsce przez małe i średnie firmy w Polsce  Prowadzenie – red. Ewa Urbańska.

19 maja, czwartek, godz. 19.00  Dom Dziennikarza, ul. Foksal 3/5

Miary były od zawsze jednym z fundamentów każdej cywilizacji. Ich doskonalenie było i jest źródłem innowacji i postępu.

We współczesnych czasach wciąż doskonalone miary stworzyły nowe technologie zmieniające świat. Dobrym przykładem jest tu nawigacja satelitarna oparta na pomiarach czasu. Krajom prowadzącym tego rodzaju prace badawczo-rozwojowe przynosi to ogromne korzyści zarówno gospodarcze jak i polityczne.

Polska, z powodów historycznych,  nie korzystała do tej pory z profitów tego oszałamiającego postępu. Toteż polskie metrologiczne środowisko eksperckie postanowiło to zmienić. Od kilku lat pracowano nad projektem  nowoczesnego państwowego instytutu wzorców i technologii, który stworzy wielkie szanse dla innowacyjności i postępu w polskiej gospodarce. Jednak dopiero obecny rząd podjął decyzję o wprowadzeniu tego nowatorskiego projektu w życie.

Zobacz również: