Podczas Mistrzostw Europy seniorów karate Shinkyokushin które odbyły się 14 maja w Tbilisi, Gruzja startowało 25 reprezentacji krajowych. Reprezentacja Polski odniosła olbrzymi sukces w konkurencji kata seniorów. Aleksandra Bukowa i Konrad Kozubowski byli bezkonkurencyjni wygrywając w konkurencji kata kobiet i mężczyzn. W konkurencji kata kobiet 3 miejsce zdobyła Paula Malikowska.

Niezwykle ciekawy był finał kumie w kat. + 85 kg‎ pomiędzy Maciejem Mazurem a 15 krotnym Mistrzem Europy Valeri Dimitrovem. To był pojedynek pomiędzy odchodzącym Mistrzem a polskim wojownikiem, który nie ustępował sławnemu zawodnikowi. Niestety Maciej przegrał, ale nigdy w historii starć obu rywali nasz reprezentant nie był tak blisko zwycięstwa. Maciek powtórzył wynik z ME
z zeszłego roku zdobywając vice mistrzostwo.

Dobrze zaprezentowały się Panie zdobywając brązowe medale w konkurencji Kumite: Agata Winiarska + 65 kg, Marta Lubos – 55 kg i Sandra‎ Nowak – 50 kg.

Reprezentacja Polski dobrze reprezentowała nasz kraj, komentatorzy zgodnie podkreślają rosnący poziom Mistrzostw a także stały postęp polskich zawodników, którzy wyróżniają się odwaga, postawa fair play oraz dobrym przygotowaniem.

Mariusz Mazur

Branch Chief WKO

Prezes BKKK

Zobacz również: