Co to jest quadrocopter? Jak wyregulować mróz? Jak zgnieść stal? Czy maszyny czują zapach? Takie rzeczy tylko na Pomorskim Festiwalu Nauki, tylko na Politechnice Gdańskiej!  Zapraszamy w dniach 17–22 maja br. Wstęp wolny!

– Jeżeli pragniecie zobaczyć – doświadczyć – poznać – zrozumieć zapraszamy na Pomorski Festiwal Nauki. Przygotowaliśmy 260 intrygujących imprez popularnonaukowych. Coś ciekawego znajdzie każdy, bez względu na wiek, od przedszkolaka do dorosłego intelektualisty – zachęca dr hab. inż. Ryszard Barczyński, prof. nadzw. PG, koordynator Pomorskiego Festiwalu Nauki na Politechnice Gdańskiej.

W trakcie festiwalu odbędą się wykłady, pokazy oraz warsztaty z wielu dziedzin, w tym z: architektury i urbanistyki, automatyki i robotyki, biocybernetyki i inżynierii biomedycznej, budownictwa, chemii, ekonomii, elektroniki, elektrotechniki, energetyki, fizyki, geodezji i kartografii, geografii, geologii, informatyki, inżynierii i ochrony środowiska, matematyki, mechaniki, nauk politycznych, filologicznych i historycznych, z zakresu organizacji i zarządzania, socjologii, czy też telekomunikacji i transportu.

– Nawet poważnie brzmiącą tematykę pokażemy w przystępnej i ciekawej formie. Festiwal będzie z pewnością okazją do odkrywania nowej, pasjonującej rzeczywistości naukowej – podkreśla prof. dr hab. inż. Henryk Krawczyk, rektor Politechniki Gdańskiej.

Program festiwalu znajduje się na festiwal.pg.gda.pl

Zobacz również: