Dom Kultury „ŚWIT” w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy zaprasza:

WYDARZENIA DLA DOROSŁYCH:

Wieczór Artystyczny „Prezentacje taneczne Michigan Ballet Academy i Warszawskiego Studio Tańca” (20 maja 2016 r. godz. 19.00)

Podczas tego wieczoru swoje autorskie choreografie przedstawi utalentowany tancerz i choreograf Polskiego Baletu Narodowego – Eduard Bablidze, w wykonaniu tancerzy Polskiego Baletu Narodowego, Warszawskiego Studio Tańca, oraz specjalnie zaproszonych na tę okazję tancerzy z Michigan Ballet Academy. Unikalna formuła projektu polega na tym, że łączy on zaangażowanie profesjonalistów z najbardziej prestiżowej instytucji kultury w obszarze tańca w Polsce – Polskiego Baletu Narodowego z pasjonatami tej sztuki scenicznej w Warszawie – uczestnicy studio tańca oraz gośćmi z zagranicznej placówki edukacyjnej – studenci Michigan Ballet Academy. Pomysłodawcom projektu zależało na promowaniu postawy przełamywania bariery w myśleniu o sztuce baletowej i tanecznej jako elitarnej, niedostępnej dla osób, które nie zdecydowały się na taneczną edukację formalną w dzieciństwie. Taniec powinien być dostępny dla wszystkich. Wieczór Artystyczny w wykonaniu profesjonalnych tancerzy, przyszłych adeptów tej sztuki oraz amatorów ma na celu pokazanie właśnie tej dostępności.

Bilety w cenie: 30 zł; dla uczestników BUTW 15 zł, rezerwacja biletów: tel. 22 811 01 05

Amatorski Teatr Nauczycieli Targówka „Na chwilę” – „Bolero, czyli człowieku nie daj się sprzedać” (21 maja 2016, godz. 19.30)

Amatorski Teatr Nauczycieli Targówka „Na chwilę” przygotował kolejny spektakl.

Spektakl opowiada o tym, jak grupa muzyków, pozbawiona instrumentów nie godzi się na utratę wszystkiego co składało się na ich życie. Zdają sobie sprawę, że nie na wszystko mają wpływ.

Wstęp wolny.

KABARET MŁODYCH PANÓW – „10/10, czyli urodziny” (22 maja 2016 – niedziela, godz. 17:00)

Urodziny Kabaretu Młodych Panów w Domu Kultury Świt!

Kabaret Młodych Panów zaprasza na humorystyczną rewolucję! Ponad 10-letnie doświadczenie na polskiej i światowej scenie wciąż Młodzi Panowie chcą uczcić wyjątkowym, jubileuszowym projektem. To będzie TOP of the TOP polskiego Kabaretu! Program „10/10, czyli urodziny!” to porcja wykwintnych skeczy, przygotowanych na bazie najświeższych spostrzeżeń, ze szczyptą ironii. Z pewnością wszystkie dania zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia. W kabaretowej kuchni wykorzystane zostaną tylko naturalne produkty, bez konserwantów. W menu nie przewidziano odgrzewanych kotletów! Pikanterii potrawom doda świeżo mielony żart, a nie taki z dowcipnej torebki… Widzowie, ze śmiechu będą ugotowani. Idealnie – al dente! Uwaga! Program przyjmowany w dużych ilościach nie szkodzi zdrowiu. Udział w występach nie musi być konsultowany z lekarzem czy farmaceutą. Dom Kultury Świt zaprasza!

Bilety w cenie: 55 zł – parter i 45 zł – balkon; rezerwacja biletów 22 811 01 05

KINO ŚWIT

Wędrujące festiwale w Świcie: Sundance, Locarno, Berlin

Warszawa, Kino Świt, 21-27 V 2016 r.

W czasie przeglądu widzowie zobaczą dziewięć filmów z trzech światowych festiwali filmowych. Filmy w kinie Świt zostaną pokazane przedpremierowo. Na uwagę zwraca zwłaszcza „Kosmos” Andrzeja Żuławskiego oraz „Śmierć w Sarajewie” Danisa Tanovića nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem, Nagrodą Główną Jury i nagrodą FIPRESCI na MFF w Berlinie w 2016 r. czy film „Marzenia” Renars Vimby – najlepszy film sekcji “Generation 14plus” na tegorocznym festiwalu w Berlinie.Bilety 15 zł.

W programie m.in.Kosmos, reż. A. Żuławski, Soy Nero, reż. R. Pitts, Wejście smoka, reż. M. Haghighi.