Największa legenda francuskiej sceny muzycznej. Zdobywca trzech Oscarów oraz pięciu statuetek Grammy. Najwybitniejszy francuski kompozytor, dyrygent, aranżer i pianista przełomu XX i XXI wieku. Michel Legrand z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w listopadzie wystąpi na dwóch wyjątkowych koncertach w Polsce!

   Dorobku muzycznego Michela Legranda nie da się wycenić. Skomponował muzykę do ponad 200 musicali, filmów i seriali. Trzynastokrotnie nominowany do Oscara i trzykrotny zdobywca tych statuetek za muzykę do Sprawy Thomasa Crowna i Lata roku 1942 oraz za piosenkę do filmu Yentl. Pięciokrotny laureat nagród Grammy, wielokrotnie nominowany w plebiscytach Golden Globe, César, BAFTA, Emmy i innych.

Z okazji swoich 85. urodzin wybitny muzyk odbędzie ogólnoświatową trasę koncertową, podczas której wykona najwybitniejsze dzieła ze swojej twórczości. W Polsce, grający na pianinie Maestro, wystąpi z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Muzyczne doznania spotęguje wspaniała oprawa sceniczna. To będzie wielkie wydarzenie, obowiązkowe dla każdego miłośnika muzyki filmowej.

Michel Legrand swoją karierę rozpoczął w latach 50. Uwagę krytyków zwrócił na siebie jednak dopiero na początku lat 60. oprawą do Loli oraz komedii muzycznej Kobieta jest kobietą. Jego kariera osiągnęła szczyt w latach 70., kiedy zdobył dwa pierwsze Oscary. Miłośnikom kina znany jest przede wszystkim z budzących zachwyt ścieżek dźwiękowych do filmów Wichrowe wzgórza oraz Le Mans, za które został nominowany do Złotego Globu. Z kolei muzyka do Parasolek z Cherbourga nagrodzona została Złotą Palmą na festiwalu w Cannes. W twórczości Artysty można odnaleźć także polski akcent – jest autorem oprawy muzycznej do filmu Andrzeja Wajdy pt. Miłość w Niemczech. Poza muzyką filmową, Legrand silnie rozwijał się w obszarze jazzu. Wiele jego utworów, jak np. What Are You Doing the Rest of Your Life?, Watch What Happens, The Summer Knows oraz You Must Believe in Spring stało się swoistego rodzaju standardem, często wykonywanym przez innych artystów. Jego pianistyka – wirtuozerska, a zarazem eklektyczna – nosi ślady inspiracji takimi muzycznymi legendami jak: Art Tatum, Erroll Garner, Oscar Peterson i Bill Evans.

Michel Legrand to artysta, którego nie można zaszufladkować. To Mistrz, który bawi się muzyką i łączy poszczególne gatunki w spójną linię melodyczną. Efektem tego są setki genialnych kompozycji muzyki filmowej.

W listopadzie Michel Legrand z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej zagra dwa niesamowite koncerty – w ICE Kraków oraz na warszawskim Torwarze. To będzie niepowtarzalna uczta dla wszystkich melomanów!

Zobacz również: