Zarząd klubu tenisa stołowego  Bogoria Grodzisk Mazowieckie poinformował o zatrudnieniu dwóch  zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni, są to Masaki Yoshida i Chan Kazuhiro.

Pierwszy ze wspomnianych do dwudziestoletni zawodnik grający uchwytem dłoniowym. Masaki Yoshida urodził się 30 Kwietnia 1994 roku i w  światowym rankingu ITTF zajmuje obecnie 68. Pozycję. Jego pozycja we wspomnianym rankingu byłaby jeszcze wyższa gdyby nie fakt, że w Japonii  występuje wielu doskonałych tenisistów i nasz nowy nabytek nie zawsze mieści się w kadrze narodowej. Ma on jednak na rozkładzie takich zawodników jak Bastian Steger, Taku Takakiwa czy Kohei Sambe.

W zeszłym sezonie dotarł do najlepszej czwórki wielkiego finału U-21 w Lizbonie. Najwyższe miejsce jakie zajmował Yoshida w rankingu ITTF to 33. Pozycja w Sierpniu 2015 roku. Ogromną zaletą młodego Japończyka jest fakt, że jest on już przyzwyczajony do występów na kontynencie europejskim. Masaki przez ostatnie sezony występował w niemiecki Grenzau. Klasę Yosidy podkreśla również fakt, że w ostatnich kilku turniejach międzynarodowych w turnieju deblowym występował on w parze z rewelacyjny Junem Mizutanim.

Chan Kazuhiro to z kolei finalista tegorocznych indywidualnych Mistrzostw Japonii. W nim przegrał ze wspomnianym leworęcznym Mizutanim i był największą rewelacją tego turnieju. Leworęczny Chan ma 30 lat i najwyżej w światowym rankingu znajdował się na 27. pozycji w czerwcu 2012 roku. Do największych sukcesów na arenie międzynarodowej może zaliczyć zwycięstwo z 2013 roku w turnieju ITTF World Tour w Rosyjskim Jekaterunburgu. Chan Kazuhiro w przeszłości wygrywał m.in. z Simonem
Gazuym, Alexandrem Shibayevem czy nowym nabytkiem Kolpingu Jarosław Gustavo Tsuboim. Ogromnym atutem zarówno Kazuhiro jak i Chana jest doskonała praca na nogach.

Przypomnijmy, że wcześniej kontrakt z naszym zespołem podpisał inny niezwykle utytułowany tenisista Panagiotis Gionis, reprezentujący jeszcze w tym sezonie barwy wielkiej Borussi Dusseldorf.
W rozmowie z Polską Agencją Prasową prezes naszego klubu Dariusz Szumacher, podkreślił: – Celem jest odzyskanie tytułu mistrza kraju. Chciałbym aby w każdym meczu występowali Daniel Górak, Gionis i któryś z Azjatów, a w rezerwie był kolejny polski zawodnik.
Dominik Wieczorek
KS Bogoria

Zobacz również: