W najbliższą sobotę 14 maja odwiedzający Muzeum Neonów będą mogli skorzystać z wielu atrakcji, które RWE Polska przygotowało dla uczestników tegorocznej Nocy Muzeów. W fotobudce RWE każdy będzie mógł zrobić i wydrukować pamiątkowe zdjęcie na tle grafiki z neonem MIŁO CIĘ WIDZIEĆ, który codziennie mija tysiące kierowców przejeżdżających Wisłostradą pod Mostem Gdańskim. Do wykonania zdjęć będzie można wykorzystać papierowe rekwizyty, przygotowane specjalnie na Noc Muzeów.

„Na zwiedzających Muzeum Neonów, którego mecenasem jest RWE, będą czekać miłe atrakcje. Przez całą noc z soboty na niedzielę trwał będzie specjalny konkurs na profilu RWE na Instagramie. Autorzy najbardziej „energetycznych” zdjęć mogą wygrać album pt. „NEONY”, bezpłatne wejściówki do Centrum Nauki Kopernik oraz unikatowe latawce RWE. Wszystkie zdjęcia wykonane podczas Nocy Muzeów, otagowane #NocMuzeówRWE na Instagramie, będą także publikowane w mediach społecznościowych na profilach RWE” – wyjaśnia Karolina Tyniec-Margańska, dyrektor komunikacji RWE Polska.

W ubiegłorocznej edycji Nocy Muzeów padł rekord odwiedzin Muzeum Neonów – odwiedziło je ponad 18 tysięcy osób. W zbiorach znajduje się obecnie ponad 200 neonów, na które składa się blisko 1000 liter.

Zobacz również: