Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się działkowicz, który od prawie roku trzymał w swoim ogrodzie niewybuch. W końcu postanowił jednak zawiadomić o tym organy ścigania. Policjanci wraz z wojskowymi saperami zabezpieczyli pocisk i ustalają teraz wszystkie okoliczności tej sprawy.

Wczoraj (12.05) do Prokuratury Rejonowej Olsztyn- Południe zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, iż na jego działce od około roku leży niewybuch. Nie wie, w jaki sposób się tam znalazł, podejrzewa, że ktoś go wrzucił do ogrodu. Sprawę zgłasza dopiero teraz, bo do tej pory pocisk leżał i w sumie nic się nie działo, ale teraz postanowił o tym poinformować.
Na miejsce została wysłana grupa operacyjna, policyjny zespół minersko- pirotechniczny oraz saperzy z wojska, którzy zabezpieczyli niebezpieczny przedmiot, sporządzili dokumentację oraz przesłuchali zgłaszającego.
Policjanci ustalają teraz wszystkie okoliczności tej sprawy.

To nie jedyny pocisk z czasów II wojny światowej znaleziony w ostatnim czasie. Również dziś rano, podczas prac drogowych przy dk. 16 (gm. Purda) robotnicy wykopali niewybuch. Na miejsce zostali wysłani policjanci oraz pirotechnik, który zabezpieczy pocisk.

(ab)

Policja Olsztyn

Zobacz również: